Третій магічний lectorium в ЧНУ імені Петра Могили від Олександри Філоненко


Сьогодні, 19 грудня, у приміщені філологічної бібліотеки інституту філології ЧНУ імені Петра Могили знову панувала магічна атмосфера. Й справа не в Святому Миколаю та не в самій силі бібліотечної енергетики. Хоча ці речі тільки підвищили загальну чарівність події. Насправді, відбулася вже третя магічна відкрита лекція від Олександри Філоненко. Цього разу вона мала назву «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят».

 

Пані Олександра ділилася таємницями явища fairy stories у літературі, зазначаючи, що для дослідження цей термін позичила у відомого письменника Толкієна. Саме завдяки вивченню робіт автора «Володаря перснів» Олександра Філоненко змогла класифікувати та систематизувати всі акценти у феномені fairy stories. Базу дослідження також мали міфи, розповіді, казки та інші художні джерела.

 

Говорили не тільки про явище чаросвіту та як він виникає (і, звичайно ж, як туди потрапити), але й згадали про популярних чарівних істот, яких сильно полюбляв й сам Толкієн – Фейрі. Цікавими були також розповіді про те як письменники намагалися поєднати магічний світ із реальним християнським.

 

Загалом, пані Олександра говорить про те, що літературу можна вважати давньою магією. Адже, все починалося зі слів, яким надавали магічну силу, коли викликали вогонь, йшли на вдале полювання чи поклонялися комусь. Постійно ці тексти розвивалися та ставали основою для літератури. Таким чином, нині ми кожен день стикаємося з магією: дивимося фентезійні серіали чи читаємо книжки з подібними казковими сюжетами.

 

Такі зустрічі проходять в рамках проєкту «lectorium», який організовує Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили. Нагадаємо, що загалом у планах провести 7 магічних лекцій, тому стежте за оновленнями на нашій сторінці Фейсбук, аби вчасно дізнатися дату наступної чарівної лекції. Вони будуть особливо цікаві тим, хто полюбляє фентезійну літературу.

 

Події та оголошення


березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).

березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету