Третій магічний lectorium в ЧНУ імені Петра Могили від Олександри Філоненко

Сьогодні, 19 грудня, у приміщені філологічної бібліотеки інституту філології ЧНУ імені Петра Могили знову панувала магічна атмосфера. Й справа не в Святому Миколаю та не в самій силі бібліотечної енергетики. Хоча ці речі тільки підвищили загальну чарівність події. Насправді, відбулася вже третя магічна відкрита лекція від Олександри Філоненко. Цього разу вона мала назву «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят».

Пані Олександра ділилася таємницями явища fairy stories у літературі, зазначаючи, що для дослідження цей термін позичила у відомого письменника Толкієна. Саме завдяки вивченню робіт автора «Володаря перснів» Олександра Філоненко змогла класифікувати та систематизувати всі акценти у феномені fairy stories. Базу дослідження також мали міфи, розповіді, казки та інші художні джерела.

Говорили не тільки про явище чаросвіту та як він виникає (і, звичайно ж, як туди потрапити), але й згадали про популярних чарівних істот, яких сильно полюбляв й сам Толкієн – Фейрі. Цікавими були також розповіді про те як письменники намагалися поєднати магічний світ із реальним християнським.

Загалом, пані Олександра говорить про те, що літературу можна вважати давньою магією. Адже, все починалося зі слів, яким надавали магічну силу, коли викликали вогонь, йшли на вдале полювання чи поклонялися комусь. Постійно ці тексти розвивалися та ставали основою для літератури. Таким чином, нині ми кожен день стикаємося з магією: дивимося фентезійні серіали чи читаємо книжки з подібними казковими сюжетами.

Такі зустрічі проходять в рамках проєкту «lectorium», який організовує Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили. Нагадаємо, що загалом у планах провести 7 магічних лекцій, тому стежте за оновленнями на нашій сторінці Фейсбук, аби вчасно дізнатися дату наступної чарівної лекції. Вони будуть особливо цікаві тим, хто полюбляє фентезійну літературу.

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики