“Транскордонне співробітництво як головний фактор регіональної інтеграції ЄС”: кандидатка політичних наук Анна Соловйова провела третю відкриту лекцію

31 березня 2023 року кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела третю відкриту лекцію «Транскордонне співробітництво як головний фактор регіональної інтеграції ЄС».

Під час зустрічі лекторка окреслила поняття єврорегіону, його функціонування. Указала також на Критерії ідентифікації єврорегіонів,

Окремим аспектом обговорення стало явище «транскордонне співробітництво, зокрема його мета, суб’єкти та етапи.

Крім того, учасники обговорили нормативно-правову базу єврорегіонів та чотири програми Європейського Союзу з підтримки розвитку регіонів

Більш детально Анна Соловйова розглянула принципи транскордонного співробітництва, зокрема принцип місцевого самоврядування (демократії та демократизації влади), взаємозацікавленність сторін; субсидіарність; ситуативність; економічність; інформаційна забезпеченість та прозорість; довготривалість.

Основний наголос авторка лекції зробила на перевагах транскордонного співробітництва для України, розглянувши державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021 – 2027 роки та Єврорегіони на території України.

Нагадуємо, що лекція відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS + за напрямком  Jean Monnet Module.

Дякуємо організаторам за цікаву зустріч!