Топонімічна комісія Миколаєва працює: Юрій Котляр розказав “Суспільному” про перейменування деяких вулиць міста

Питання зміни російських назв у місті Миколаєві зрушилося з місця. Так, 29 червня 2023 року депутати Миколаївської міської ради обрали 11 членів топонімічної комісії, які будуть вивчати питання щодо зміни російських назв об’єктів міста.

Ми вже зазначали, що до складу комісії увійшли двоє представників Чорноморського національного університету імені Пера Могили: доктор історичних наук, професор кафедри історії, перший проректор Юрій Котляр та доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Тригуб.

Наразі підготовча робота членів комісії триває. За словами, військовослужбовця, керівника асоціації учасників та інвалідів АТО Романа Бойка, крім виконання законів важливим є створення назв, здатних додати міським об’єктам туристичної привабливості.

Доктор історичних наук, професор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр у своєму інтерв’ю «Суспільному» говорить, що Адміральська вулиця не є серед тих, які варто перейменувати. Однак протилежну думку має щодо вулиці Лягіна, який був представником НКВС.

Зауважимо, що Юрій Котляр – один з тих, кого депутати міської ради обрали до складу комісії, тепер його з колегами мають затвердити рішенням сесії:

Якщо вулиця Лягіна – то тут саме можна повертати стару назву – стара назва цієї вулиці – Різдвяна, я думаю вона не буде викликати надзвичайно великий спротив. А от стосовно вулиці Пушкінської – можливо ми все-таки повинні вже назвати хоч якусь вулицю вулицею Аркаса».

Загалом історик указав, що варто зважати на Закон про деколонізацію, що набув чинності 27 липня, передбачає завершення роботи з перейменування об’єктів, чиї назви пов’язані з Росією та Російською імперією протягом пів року: «Я думаю буде дуже багато роботи. Тим більше вона хронологічно обмежена півріччям, тому якщо все це зробити – то це величезний об’єм роботи».

На сайті Миколаївської міської ради 31-го липня оприлюднили проміжні підсумки опитування в межах проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва», проведеного Платформою MY ART і партнерами. Найбільше містян з тих, хто взяли участь в опитуванні – 144 проголосували за увічнення імені військового, миколаївця Сергія Гуссіді.