ТОП-10 затребуваних посад на ринку ІТ


Запрошуємо на навчання на Факультет комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили!

Tvoemisto.tv спільно з Львівським ІТ Кластером розповідає, яких працівників зараз найбільше потребує ринок ІТ.

Отож, пропонуємо ознайомитись із топ-10 посад і скільки готові платити такому працівнику.

  1. Information security engineer

Зараз, коли інформація є чи не найдорожчим активом, спеціалісти з кібербезпеки цінуються дуже високо. Інженер з інформаційної безпеки – це той, хто дбає про безпеку користувачів певного програмного продукту: сайту, додатку чи мережі. Такий спеціаліст потрібен кожній компанії, яка хоче працювати на міжнародному ринку. Середня зарплатня такого спеціаліста на Glassdoor (міжнародна платформа з пошуку роботи) – 131000 доларів на рік. В Україні зарплата інженера з інформаційної безпеки стартує від 1500 доларів на місяць при середньому показнику 2400 доларів. Такі зарплати стосуються middle-спеціалістів, які працюють понад три роки.

  1. DevOps engineer

DevOps інженер – це то, хто розробляє продукт і бере участь в керуванні операційними процесами. Його можна назвати напівпрограмістом, напівменеджером, адже він виявляє бізнесові проблеми замовника, займається автоматизацією життєвого циклу продукту, включаючи проектування, розробку, тестування, підтримку і моніторинг. Завданням девопса – зробити процес розробки продукту максимально швидким, якісним і комфортним для девелоперів. Середня зарплата такого фахівця на міжнародному ринку становить 137400 доларів на рік, а в Україні – 2500 доларів на місяць.

8, 7. Senior QA та QA Tech Lead

QA або Quality Assurance specialist – це досвідчений тестер, який відповідає за якість роботи команди, тобто перевіряє результат роботи розробників. QA відповідає за якість продукту на всіх етапах розробки, і від того, наскільки ретельно він виконає своє завдання, залежить результат роботи всієї компанії. Senior QA – це тестер з мінімум 5 роками досвіду, і в Україні він отримує в середньому 2500 доларів на місяць. Відразу за ним йде QA Tech Lead – керівник команди тестерів, середня зарплатня якого по Україні становить 3000 доларів на місяць.

  1. Team Lead

Team Lead – це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Головне завдання тімліда – зробити так, щоб його команда видавала якомога кращі результати, сприяти розвитку своїх підлеглих, мотивувати їх і слідкувати за вирішенням бізнес-завдань клієнта. Тімлідом стає досвідчений програміст, який зазвичай має від трьох років досвіду та прагне спробувати себе на керівній посаді, але середній досвід таких спеціалістів в Україні — 7 років. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць.

  1. Senior SE

Senior Software Engineer – це розробник з більше, ніж 6 роками досвіду. Якщо за 5 років програміст вирішив не пробувати себе в ролі керівника, а продовжує займатись розробкою продуктів та сервісів – він Senior SE. Оскільки ІТ-сфера сама по собі досить молода, таких спеціалістів на ринку найменше, тому вони особливо цінуються. Середня зарплатня в Україні таких програмістів – 3500 доларів на місяць.

  1. Program Manager

Program Manager – це керівнича посада в ІТ-компанії, яка передбачає розробку стратегічних цілей та координацію команд і проектів всередині компанії. Вирости в програмного менеджера можна як з розробника чи тімліда, так і з інших посад, проте досвід роботи Project-менеджером – обов’язковий. Середня зарплатня програмного менеджера в Україні становить 3700 доларів на місяць. У середньому це менеджери з понад десятирічним досвідом роботи в компанії.

  1. Technical Lead

Менеджер-розробник з понад восьмирічним досвідом, який відповідає за стратегію розвитку компанії в технічному плані. Тобто якщо Program Manager відповідає за досягнення бізнес-цілей, то Technical Lead обирає технології на проектах, за допомогою яких клієнти будуть досягати своїх бізнес-цілей. Керує усіма інженерами компанії, тісно співпрацює з девопсами. Середня заробітна плата в Україні – 4000 доларів на місяць.

  1. Director of Engineering

Головний інженер. Як і Tech Lead, відповідає за технології, але більш зосереджений на ресурси компанії — він має шукати найбільш оптимальні технологічні рішення, виходячи з інженерного досвіду та можливостей працівників. Керує техлідами та проєктними менеджерами. Середній досвід такого спеціаліста – 10 років, а зарплатня в Україні – 5000 доларів на місяць.

  1. System Architect

Робота системного архітектора полягає в тому, щоби вибудувати схему розробки того чи іншого продукту з нуля. Це ІТ-спеціаліст, який приймає рішення щодо функціоналу та інтерфейсу цілих програмних комплексів майбутніх продуктів. Можна сказати, що це той, хто трансформує слова та бажання клієнта в модель продукту, яку можна реалізувати, враховуючи можливості та ресурси компанії. Має бути висококласним спеціалістом, який знається на багатьох технологіях, щоб вміти обрати найоптимальнішу. У середньому такому спеціалісту в Україні платять 5000 доларів на місяць.

Інформація про зарплати в Україні взята з дослідження dou.ua

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …