ТОП-10 затребуваних посад на ринку ІТ


Запрошуємо на навчання на Факультет комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили!

Tvoemisto.tv спільно з Львівським ІТ Кластером розповідає, яких працівників зараз найбільше потребує ринок ІТ.

Отож, пропонуємо ознайомитись із топ-10 посад і скільки готові платити такому працівнику.

  1. Information security engineer

Зараз, коли інформація є чи не найдорожчим активом, спеціалісти з кібербезпеки цінуються дуже високо. Інженер з інформаційної безпеки – це той, хто дбає про безпеку користувачів певного програмного продукту: сайту, додатку чи мережі. Такий спеціаліст потрібен кожній компанії, яка хоче працювати на міжнародному ринку. Середня зарплатня такого спеціаліста на Glassdoor (міжнародна платформа з пошуку роботи) – 131000 доларів на рік. В Україні зарплата інженера з інформаційної безпеки стартує від 1500 доларів на місяць при середньому показнику 2400 доларів. Такі зарплати стосуються middle-спеціалістів, які працюють понад три роки.

  1. DevOps engineer

DevOps інженер – це то, хто розробляє продукт і бере участь в керуванні операційними процесами. Його можна назвати напівпрограмістом, напівменеджером, адже він виявляє бізнесові проблеми замовника, займається автоматизацією життєвого циклу продукту, включаючи проектування, розробку, тестування, підтримку і моніторинг. Завданням девопса – зробити процес розробки продукту максимально швидким, якісним і комфортним для девелоперів. Середня зарплата такого фахівця на міжнародному ринку становить 137400 доларів на рік, а в Україні – 2500 доларів на місяць.

8, 7. Senior QA та QA Tech Lead

QA або Quality Assurance specialist – це досвідчений тестер, який відповідає за якість роботи команди, тобто перевіряє результат роботи розробників. QA відповідає за якість продукту на всіх етапах розробки, і від того, наскільки ретельно він виконає своє завдання, залежить результат роботи всієї компанії. Senior QA – це тестер з мінімум 5 роками досвіду, і в Україні він отримує в середньому 2500 доларів на місяць. Відразу за ним йде QA Tech Lead – керівник команди тестерів, середня зарплатня якого по Україні становить 3000 доларів на місяць.

  1. Team Lead

Team Lead – це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Головне завдання тімліда – зробити так, щоб його команда видавала якомога кращі результати, сприяти розвитку своїх підлеглих, мотивувати їх і слідкувати за вирішенням бізнес-завдань клієнта. Тімлідом стає досвідчений програміст, який зазвичай має від трьох років досвіду та прагне спробувати себе на керівній посаді, але середній досвід таких спеціалістів в Україні — 7 років. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць.

  1. Senior SE

Senior Software Engineer – це розробник з більше, ніж 6 роками досвіду. Якщо за 5 років програміст вирішив не пробувати себе в ролі керівника, а продовжує займатись розробкою продуктів та сервісів – він Senior SE. Оскільки ІТ-сфера сама по собі досить молода, таких спеціалістів на ринку найменше, тому вони особливо цінуються. Середня зарплатня в Україні таких програмістів – 3500 доларів на місяць.

  1. Program Manager

Program Manager – це керівнича посада в ІТ-компанії, яка передбачає розробку стратегічних цілей та координацію команд і проектів всередині компанії. Вирости в програмного менеджера можна як з розробника чи тімліда, так і з інших посад, проте досвід роботи Project-менеджером – обов’язковий. Середня зарплатня програмного менеджера в Україні становить 3700 доларів на місяць. У середньому це менеджери з понад десятирічним досвідом роботи в компанії.

  1. Technical Lead

Менеджер-розробник з понад восьмирічним досвідом, який відповідає за стратегію розвитку компанії в технічному плані. Тобто якщо Program Manager відповідає за досягнення бізнес-цілей, то Technical Lead обирає технології на проектах, за допомогою яких клієнти будуть досягати своїх бізнес-цілей. Керує усіма інженерами компанії, тісно співпрацює з девопсами. Середня заробітна плата в Україні – 4000 доларів на місяць.

  1. Director of Engineering

Головний інженер. Як і Tech Lead, відповідає за технології, але більш зосереджений на ресурси компанії — він має шукати найбільш оптимальні технологічні рішення, виходячи з інженерного досвіду та можливостей працівників. Керує техлідами та проєктними менеджерами. Середній досвід такого спеціаліста – 10 років, а зарплатня в Україні – 5000 доларів на місяць.

  1. System Architect

Робота системного архітектора полягає в тому, щоби вибудувати схему розробки того чи іншого продукту з нуля. Це ІТ-спеціаліст, який приймає рішення щодо функціоналу та інтерфейсу цілих програмних комплексів майбутніх продуктів. Можна сказати, що це той, хто трансформує слова та бажання клієнта в модель продукту, яку можна реалізувати, враховуючи можливості та ресурси компанії. Має бути висококласним спеціалістом, який знається на багатьох технологіях, щоб вміти обрати найоптимальнішу. У середньому такому спеціалісту в Україні платять 5000 доларів на місяць.

Інформація про зарплати в Україні взята з дослідження dou.ua

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут