Т.в.о. директора навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, керівник центру ветеранського розвитку Катерина Зуб узяла участь у VI Міжнародному ветеранському форуму “Україна. Захисники. Майбутнє”

У вівторок, 22 серпня 2023 року, у Києві відбувся VІ Міжнародний ветеранський форум «Україна. Захисники. Майбутнє», організований Міністерством у справах ветеранів України.

У щорічному масштабному заході взяли участь понад 500 учасників – українські ветерани й ветеранки, Захисники і Захисниці, представники української влади, члени урядів держав-партнерів, дипломати, представники громадськості, ветеранських організацій, ветеранського бізнесу та наших міжнародних партнерів.

Серед учасників була й т.в.о. директора навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, керівник центру ветеранського розвитку Катерина Зуб.

Форум тривав у форматі панельних дискусій, на яких обговорюються питання державної ветеранської політики, здоров’я та реабілітації ветеранів, повернення ветеранів до цивільного життя та реінтеграції в громади.

Дистанційно відкрив захід Президент України Володимир Зеленський, він зазначив, що цьогоріч держава заснувала нову українську політику – політику Героїв. Політику шани та створення можливостей для всіх наших Воїнів, для всіх наших ветеранів, завдяки яким Україна жива.

І щоб реалізувати таку політику, українські урядовці представлять пакет першочергових рішень, щоб наші ветерани й ветеранки могли гідно інтегруватися в мирне життя після повернення з війни.

«З війни завжди повертаються іншими, ніж ішли на неї. І тому це особливо складно – після всього, через що пройшов, після всього, що довелося пережити, після всіх втрат, які бачив… особливо складно будувати життя. Але ви Герої! Ви потрібні! Ви потрібні Україні! Кожен і кожна, хто б’ється заради України, хто наближав та наближає перемогу України. Мільйони людей воюють і працюють заради того, щоб Україна вистояла й захистила себе. Потрібні всі з цих мільйонів! Жодних втрачених доль! Жодних втрачених поколінь! Жодних втрачених можливостей! І, звичайно, не втратити часу. Часу життя», – наголосив Володимир Зеленський.

Учасники Форуму вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих Захисників і Захисниць України.

Також з вітальним словом до гостей форуму звернулися Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль, Секретар РНБО Олексій Данілов, Міністр оборони України Олексій Резніков, Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, заступник Державного секретаря парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у справах оборони, ветеранів і сімей військовослужбовців Ендрю Меррісон.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, виступаючи перед гостями форуму, висловила вдячність усім українським Воїнам, які зі зброєю в руках наразі боронять нашу країну на фронті. А також усім нашим міжнародним партнерам за всебічну підтримку України у боротьбі проти російської агресії.

Очільниця Мінветеранів зазначила, що після української Перемоги понад 4 млн людей будуть дотичними до ветеранської політики, та презентувала учасникам і гостям форуму єдину державну ветеранську політику «Шлях ветерана». Вона містить соціальну та психологічну допомогу, підтримку фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих, забезпечення житлом для ветеранів та членів їхніх сімей, освіту та професійну адаптацію, доступні адмінпослуги через ЦНАПи, сприяння у працевлаштуванні та підтримку ветеранського підприємництва, розвиток адаптивних видів спорту.

«У плідній співпраці з кожним нашим міністерством та відомствами, при всебічній підтримці місцевої влади та бізнесу, міжнародних партнерів, громадськості разом допоможем нашим Захисникам і Захисницям гідно повернутися до цивільного життя. Адже ветерани – це, в першу чергу, про гідність, про наші цінності. Об’єднані гідністю ми всі – і ті, хто працює в тилу, і на фронті. Слава Україні!», – наголосила Юлія Лапутіна.

Міністр також анонсовувала проведення ветеранських форумів у кожному регіоні України.

Після урочистого відкриття та виступів почесних гостей розпочалася панельна частина Форуму. Під час трьох тематичних дискусій учасники обговорювали фізичне та ментальне здоров’я, спортивну реабілітацію, досвід відновлення ветеранів та ветеранок у світі, синергію влади, бізнесу та ветеранської спільноти, систему переходу від військової служби до цивільного життя.

Також у межах VІ Міжнародного ветеранського форуму його учасники та гості ознайомилися з виставкою ветеранського бізнесу та поспілкувалися із Захисниками і Захисницями України.