Святкування Дня індійської культури в ЧНУ імені Петра Могили

Студенти з Індії, які прибули на навчання за спеціальністю «Медицина» до ЧНУ імені Петра Могили, не тільки вивчають українську мову та культуру, а й розповідають та показують свої національні традиції. Саме з такою метою 5 березня в актовій залі Могилянки було організовано індійський культурний вечір «Неймовірна Індія».

Захід відкрила перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Наталія Іщенко. Також студентів привітали доктор медичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та питань розвитку ЧНУ ім. Петра Могили Микола Клименко та заступниця директора Медичного інституту з роботи з іноземними студентами Ольга Яремчук.

Захід було присвячено до Дня Республіки. Індійські студенти підготували чимало номерів. Серед них були танці в національних костюмах з обрядовими елементами. Частиною одного з таких виступів стали Наталія Іщенко та Ольга Яремчук, які на початку дійства на запрошення студенток запалили вогонь у спеціальних лампадках як символ нового початку.

Також студенти показали сучасні індійські танці, вокальні номери, інструментально-вокальні виступи, в яких були використані такі інструменти як рояль та гітара тощо. Крім того на святі виступив український танцювальний ансамбль, який виконав народний український танець.

Нагадаємо, що вже неодноразово студенти з Індії святкують свої національні свята та запрошують приєднатися до їх святкувань. Так, щороку студенти святкують Дівалі – індійський новий рік; Онам – свято врожаю рису; Холі – фестиваль фарб.