Світло та тепло буде: студентки ЧНУ імені Петра Могили Діана Ткаченко та Катерина Рупташ виготовляють окопні свічки для військовослужбовців

Студентка-юристка ЧНУ імені Петра Могили Діана Ткаченко та студентка-журналістка Катерина Рупташ виготовляють окопні свічки для військовослужбовців. Так  дівчата хочуть допомогти українським воїнам на передовій зігрітися в холодну пору року.

Робити свічки дівчата вчилися по відеороликах в інтернеті. Тож окрім навчання, студентки займаються волонтерством. Матеріали для виготовлення – парафін, картон, бляшані банки –збирають серед охочих через соцмережі:

«Хоч тільки вчора почали збір матеріалів, проте на сьогодні у нас є його настільки, що можна виготовити 100 і більше свічок. Саме цим ми з Катею й збираємось зайнятись, як тільки отримаємо парафін. Парафін, до речі, нам купив тато Каті, який також є небайдужий до цього, за що ми йому дуже вдячні», – розповідає Діана.

Виготовлення однієї свічки займає хвилин десять, не враховуючи час на застигання парафіну. Процес не тривалий та не є дороговартісним:

«Ми розуміємо, що виготовити треба багато свічок і готові працювати, головне, з любов’ю та вдячністю виготовляти кожну свічку. До військових плануємо надсилати за допомогою інших волонтерів. Я впевнена, що знайдуться ще небайдужі до цього люди, та ми зможемо пришвидшити виготовлення свічок і збільшити обсяги», – каже Діана.

Окопні свічки можуть освітити або обігріти невелике приміщення. Їх можна використовувати для розігріву води чи їжі, або підсушити одяг. Горить така свічка близько двох годин.