Світлана Підопригора організувала перший воркшоп, присвячений дослідженню специфіки українських та європейських коміксів про Україну в Швейцарії

У сучасному світі комікси слугують для віддзеркалення культурного та соціополітичного ландшафту суспільства. Вони мають надзвичайну здатність швидко реагувати на різноманітні аспекти людського життя, зокрема природні катастрофи, глобальні кризи, війни. Комікси стають універсальним медіумом, який доносить суспільству соціально важливу інформацію, будучи не лише частиною популярної культури, а й політичної, що особливо актуально в контексті війни рф проти України.

24 жовтня 2023 року за сприяння URIS (Ukrainian Research at Switzerland) в Університеті Базеля відбувся перший воркшоп «Documenting War in Ukraine in Comics. Ukrainian and European Representations and Perspective», присвячений дослідженню специфіки українських та європейських коміксів про Україну.

Воркшоп організувала доктор філологічних наук, в.о. професора кафедри англійської філології та перекладу Світлана Підопригора, яка зараз проходить наукове стажування в Університеті Базеля.

До участі у воркшопі долучилися відомі вчені з Comics Studies з Великобританії, Фінляндії, Нідерландів, Німеччини та Австрії. Обговорювалися роль і важливість коміксів у документуванні досвіду війни, різноманітні мистецькі підходи до побудови візуальної та вербальної оповіді i, насамперед, те, як через комікси передається суспільству ідеологічно маркована інформація.

Дякуємо Університету Базеля та URIS за можливість дізнатись щось нове та навчати студентів ЧНУ імені Петра Могили!