Створено другу спеціалізовану аудиторію для занять студентів спеціальності «Соціальна робота»

В Інституті державного управління відтепер є дві спеціалізовані аудиторії для занять студентів спеціальності «Соціальна робота». Одна з них – це арт-лабораторія соціальної роботи. Декілька років тому з ідеєю її створення виступили магістранти спеціальності соціальна робота під час вивчення дисципліни «Соціальне проектування» з доцентом Дмитром Саєм. Вони розробили проєкт, провели фандрейзингову кампанію та зробили ремонт власними силами.

Підґрунтям створення такої аудиторії стала потреба у місці для проведення творчих занять та відпочинку студентів. Тому виникла ідея створити «Студентську арт-лабораторію». Робота над концептом аудиторії тривала декілька місяців. Був розроблений дизайн аудиторії та заплановано ряд заходів для збору коштів;  студенти організували благодійний ярмарок, мета якого полягала в зборі грошей для облаштування приміщення. Пізніше були проведені заходи до Гелловіна та лотерея до Дня студента. Таким чином тоді вдалося зібрати  2429 гривень.

У 2020 році університет оновив аудиторію, а також створив другу тренінгову аудиторію, у тому числі завдяки участі молодих викладачів кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки під керівництвом завідувача кафедри Юліани Палагнюк у конкурсному проєкті молодих науковців МОН України «Формування концептуальних засад залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України».

Завдяки участі викладачів у проєкті університет отримав додаткове фінансування, яке можна було витратити на розвиток необхідних проєктів.  Ініціатива щодо створення другої аудиторії надійшла спільно від студентів і викладачів. Також зі студентами та викладачами проводили опитування та обговорення щодо дизайну та функціоналу аудиторій.

Представники кафедри пояснюють, що на заняттях студентів спеціальності «Соціальна робота» використовують багато методів інтерактивного навчання, які потребують зміни формату аудиторії. Для різних методів використовуються різні аудиторії. Наприклад, для арт-терапевтичних заходів, які потребують спокійного простору для мистецької візуалізації, використовується більш простора аудиторія зі столами (Арт-лабораторія), а для проведення групової роботи та тренінгів, де студентам потрібно переміщуватися або об’єднуватися у групи, краще підходить аудиторія, де можна з легкістю переставляти меблі.