Студенту та викладачу: як все встигати та працювати більш продуктивно


Час минає дуже швидко, коли зайнятий справою. День має занадто мало годин і часто не вдається виконати все, щоб хотілося. Освіта та робота не залишають часу на особистісний розвиток, захоплення, здоровий спосіб життя та спілкування. Як же цьому зарадити? Потрібно дотримуватися наступних п’ять кроків.

  1. Графік сну і пробудження. Корисно лягати спати та прокидатися за певним графіком. Це складно, проте не тільки сприяє порядку, більшій організованості, але й поліпшує сон. Після хорошого сну – більше енергії для роботи і творчості.
  2. Список завдань. Перед сном або відразу після пробудження варто скласти список завдань на прийдешній день. Виконані завдання потрібно своєчасно викреслювати – це дає відчуття задоволеності результатами. Список також дозволить виконати все намічене, нічого не забувши.
  3. Перерви. Щоб не «перегоріти», під час роботи корисно робити перерви: пройтися по кімнаті / офісу / аудиторії і випити трохи води. Якщо є можливість, на обідній відпочинок варто виділити близько 1 години.
  4. Календар. Крім списку завдань на день багатьом також допомагає запис різних цілей і завдань в календар на тижні й навіть на місяці вперед. Для цього можна скористатися календарем Google або ж аналогічною програмою на смартфоні.
  5. Корисні додатки. Якщо під час роботи або навчання зазирнути на сторінку у соц. мережі – справи неминуче затягуються. У боротьбі з цією звичкою допомагають різні додатки, які обмежують час, що використовується на перегляд відео в YouTube або перебування в соціальних мережах.

Події та оголошення


березня
25
Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …