Студентка третього курсу факультету фізичного виховання і спорту, тренерка з адаптивного футболу для дітей з ментальними порушеннями Яна Манчик займається волонтерством

Студентка третього курсу факультету фізичного виховання і спорту, тренерка з адаптивного футболу для дітей з ментальними порушеннями Яна Манчик займається волонтерською діяльністю.

Яна Манчик уже два роки займається реабілітаційним футболом для дітей, допомігши в реабілітації 25 дітям, 12 із яких – на постійній основі.

«Війна зруйнувала плани багатьох людей, було боляче розлучатися з вихованцями, ми як одна сім’я. Вони із задоволенням відвідували тренування. Для дітей із ментальними порушеннями така форма реабілітації дуже ефективна й дає чудові результати», – говорить Яна Манчик.

Але з початком війни тренерська діяльність спортсменки призупинена через виїзд її вихованців зі своїми родинами з міста. Проте наша студентка залишається в місті й разом із іншими спортсменами, тренерами та небайдужими людьми долучилася до благодійного проєкту «З Україною в серці». Адже наразі дуже необхідно бути корисною в цей нелегкий для країни час.

За словами Яни Манчик, гуманітарна допомога надходить із багатьох країн, переважно надаються харчові продукти, гігієнічні засоби та ліки. А вже в Миколаєві Яна разом із іншими волонтерами розбирають, фасують та сортують, збирають невеликі пакунки для кожної родини, яка цього потребує, враховуючи кількість людей. Також допомагають адресно тим, кому це необхідно, зокрема багатодітні сім’ї, ветерани, пенсіонери, сім’ї військових, які захищають зараз Україну.

Таким чином спільними зусиллями волонтери вже допомогли понад 500 сім’ям із різних мікро-районів Миколаєва.

Реабілотогиня розповіла, що вже надали допомогу й капітану жіночого футбольного клубу «НІКА» Вероніці Уманець, яка в мирний час допомагала проводити тренування з малими дітьми, а наразі залишилася в Миколаєві (бо уродженка Нової Каховки, нині тимчасово окупованої території). Тож долучилася до волонтерського руху й теж займається волонтерством.

Участь кожного мешканця нашої держави в допомозі тим, хто цього потребує, – спільний шлях до перемоги!

Слава Україні!