Студентка Дар’я Гембержевська у Літній школі «Нові мультидисциплінарні методи археологічної практики»

Студентка третього курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Чорноморського національного університету імені Петра Могили Дар’я Гембержевська взяла участь у Міжнародній літній школі при Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща). Літня школа «Нові мультидисциплінарні методи археологічної практики» тривала з 28 травня до 3 червня 2023 року.

Організатори презентували учасникам історію розвитку та досягнення Познанського університету, поділилися досвідом співпраці в консорціумах з європейськими університетами та участі в різних міжнародних проєктах.

Протягом літньої школи «Нові мультидисциплінарні методи археологічної практики» учасники прослухали курс лекцій від польських професорів Університету імені Адама Міцкевича. Були запрошені такі професори, як Ян Романішин, Якуб Небежчанський, Анджей Сікорський, Костянтин Мазур, Віталій Рудь, Вітольд Шамбелан.

На практичних заняттях учасники ознайомилися з магнітометрією, роботою з георадаром, тахіометром та системою RTK. Матеріали, отримані в ході практичної роботи, оброблялися за допомогою QuantumGIS.

Крім того, учасники відвідали Університет імені Адама Міцкевича у Познані та визначні пам’ятки міста.