На базі ЮК “Veritas” провели вебінар на тему “Освітні права студентів”

25 вересня 2023 року клініцисти юридичної клініки «Veritas», студенти першого курсу юридичного факультету та всі охочі студенти ЧНУ імені Петра Могили мали змогу долучитися до вебінару на тему: «Освітні права студента».

Спікеркою є Тетяна Марчук, менторка з освітніх питань в ЮК «Veritas» юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили; членкиня асоціації жінок-юристок України «Юрфем»; власниця і авторка освітньо-юридичного блогу в Інстаграм (@educational_law_ua). Вона розповіла присутнім про основні права здобувачів вищої освіти та загальні гарантії прав студентів в умовах воєнного стану.

Пані Тетяна звернула увагу на особливості відрахування здобувачів освіти під час воєнного стану, визначила перелік підстав для відрахування студентів та правила про поновлення на навчанні. Вона відзначила особливості мобілізації студентів та правила перетину державного кордону.

Лекторка розповіла про оформлення трудових відносин осіб, які навчаються у закладах вищої освіти та мають право на трудову діяльність у позанавчальний час.

Пояснила процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчаються за державним або регіональним замовленням у вищих навчальних закладах.

Повідомила, хто має право на податкову знижку на навчання, як її оформити і розрахувати, які вимоги для її отримання.

Дякуємо пані Тетяні за надзвичайно актуальний та цікавий вебінар!