Студенти та викладачі Могилянки відвідали презентацію книги «Справа Василя Стуса»

26 червня 2019 року в Науково-педагогічній бібліотеці миколаївці познайомилися із книгою «Справа Василя Стуса» (Vivat, 2019), яку презентував упорядник та автор передмови В.Кіпіані.

Відвідали захід й студенти з викладачами кафедри української філології, теорії та історії літератури.

Кримінальна справа Василя Стуса відтепер доступна кожному українцю. Дайджест матеріалів, які пояснюють, як і за що насправді судили українського поета і дисидента, зібрані в цій книзі. Вперше під однією обкладинкою зібрано таку кількість документів з колишнього архіву КДБ – протоколи судових засідань, обшуків, допитів, покази свідків, спогади товаришів і листи поета з в’язниці. Також серед ексклюзивів книги – останнє інтерв’ю співкамерника Стуса – російського письменника Леоніда Бородіна. Завершують книгу останні прижиттєві нотатки – останній текст Василя Стуса, який вдалося врятувати з табору.

Довідка. Вахтанг Кіпіані – редактор видання «Історична правда», ведучий програми «Історична правда», викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри «PR» у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси.