Студенти та викладачі кафедри історії взяли участь в онлайн-презентації «Українська революція 1917-1921: регіональний вибір»

21 січня 2021 р. на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася онлайн-презентація виставки інформаційно-просвітницьких стендів Українського інституту національної пам’яті «Українська революція 1917-1921: Регіональний вибір» до Дня соборності України. Захід відбувся на платформі ZOOM.

У заході взяли участь студенти 134 і 234 груп спеціальності «Історія та археологія» Чорноморського національного університету імені Петра Могили, а також – доценти та кандидати історичних наук кафедри історії: Гайдай Ольга Михайлівна, Підберезних Інна Євгенівна, Шевченко Наталія Володимирівна.

З доповіддю «Українська національна революція (1917-1921 рр.) на Миколаївщині» виступив завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Котляр Юрій Вадимович. Він, зокрема, зазначив, що селянський повстанський рух проявлявся і в процесі українського державотворення на території Миколаївської області, а також і після його завершення, тому події Української революції 1917-1921 рр. на Миколаївщині слід розглядати через призму повстанської боротьби населення проти різних влад.