Студенти та викладачі кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили долучилися до обговорення на тему «Нульове забруднення для чистоти навколишнього середовища».

22 березня 2023 року студенти та викладачі кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучилися до обговорення на тему «Нульове забруднення для чистоти навколишнього середовища».

Зустріч відбулася в межах Міждисциплінарних Студій «Європейсьі зелені виміри», що відбуваються за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне.

Спікери висвітлили питання класифікації забруднень та поняття «нульового забруднення». Крім того, обговорили стратегії, цілі та пріоритети Європейського зеленого курсу (ЄЗК), стратегію плану дій Healthy Planet, Європейське навколишнє середовище та Атлас здоров’я (2023), а також участь України в плані дій ЄС «Назустріч нульовому забрудненню повітря, води та ґрунтів»

Тема зустрічі викликала інтерес серед учасників, що сприяло жвавому обговоренню під час презентації.

Наприкінці зустрічі дійшли висновку, що країни-представниці ЄС сформували амбітні цілі щодо нульового забруднення до 20250 року під загальними гаслом «Здорова планета для здорових людей!». Так, наприклад, планується зменшити кількість викидів шкідливих речовин в атмосферу на 90%, а частка земель, яка буде слугувати для органічного виробництва має бути не менше 25% усіх територій.

З повним змістом відео-лекції можна ознайомитись за посиланням.