Студенти та викладачі доєднались до онлайн-екскурсії профільним підприємством «Balkany Lab»

11 травня 2023 року студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» та викладачі кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили доєднались до онлайн-екскурсії профільним підприємством  «Balkany Lab». До заходу студентів та викладачів запросили представники Одеського державного аграрного університету.

«Balkany Lab» є сільськогосподарським підприємством, основним видом діяльності якого є вирощування культур та агрохімічний аналіз ґрунтів.

Спікером виступив виробничник Григорій Мороз, завідувач агрохімічної лабораторії. Тема вебінару «Агрохімічний аналіз грунтів і його практичне використання».

На початку зустрічі Григорій розповів про історію компанії та показав приміщення офісу й обладнання лабораторії, що була заснована в 2019 році. Зазначив, що сьогодні вона є єдиною приватною агрохімічної лабораторією в регіоні та лідером у сфері надання послуг і працює з інноваційним обладнанням.

Спікер розповів, що агрохімічний аналіз є неодмінною складовою ефективного виробництва, ціллю якого є фінансовий результат в кінці сезону. Акцентував увагу на тому, що аналіз ґрунту показує якість полів, їх стан, агрономічний потенціал, виявляє фактори, що лімітують врожайність. Агрохімічний аналіз складається з трьох основних етапів: відбору проб ґрунту, лабораторного аналізу та інтерпретації його результатів спеціалістами.

Григорій Мороз наголосив на важливості проведення аналізу грунтів для землевласників та землекористувачів.

Наприкінці зустрічі присутні мали можливість поставити питання, на які отримали вичерпні відповіді, що стануть в нагоді студентам спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» під час при вивчення дисципліни «Меліоративне ґрунтознавство».