Студенти та викладачі ЧНУ відвідали презентацію книги українського журналіста Вахтанга Кіпіані

14 листопада 2018 року в науково-педагогічній бібліотеці відбулася зустріч з Вахтангом Кіпіані, українським журналістом, істориком, головним редактором Інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK.

На заході були присутні студенти 146 групи разом з доцентом кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ ім. Петра Могили, Владленою Руссовою.

На зустрічі журналіст презентував книгу «Друга світова. Непридумані історії», укладачем якої він є. У праці представлені реальні сімейні історії, переказані зі слів батьків, бабусь і дідусів. В них розповідається про різні долі людей під час Другої світової війни: українців, які воювали в різних арміях, були депортовані або  вивезені на примусові роботи.

Під час підготовки до видання було зібрано біля 100 розповідей, але до книги увійшли  історії близько 30 авторів. У праці відображені долі представників різних регіонів України, серед яких є історія колишнього миколаївця. Самі тексти опубліковані у вигляді інтерв’ю.

Спілкуючись з людьми старшого віку Вахтанг Кіпіані неодноразово зустрічався з відмінним і від радянського, і від сучасного підручникового бачення історії. Під час дискусії «Чому історичні фейки не допомагають, а шкодять?», що пройшла після презентації книги, говорили й про необхідність бачення різних боків будь-якого історичного процесу та важливість історичної освіти серед молоді.

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики