Студенти та науковці ЧНУ імені Петра Могили отримали 17 ліцензій Maple 2023 від Maplesoft

27 жовтня викладачі кафедри комп’ютерної інженерії, зокрема доцентка Ольга Дворник, професор Геннадій Чуйко та старший викладач Євген Дарнапук, узяли участь у конференції Maple Conference 2023.

Конференція присвячена використанню однієї з найпотужніших у світі систем комп’ютерної математики (СКМ), а саме Maple, і її використанню в освіті та наукових дослідженнях. Потужне математичне програмне забезпечення Maple розроблене канадською компанією Maplesoft і призначене для рішення різноманітних задач в галузях наукових досліджень, проєктування та розроблення, а також високоякісної візуалізації результатів та ін.

Доповідь Ольги Дворник присвячена навчальному посібнику «Цифрова обробка сигналів з практикумом в Maple 2021», який автори підготували до видання протягом цього літа.

Одне з питань, поставлених після доповіді, було від доктора Лорена Бернардіна (оригінал – Laurent Bernardin) – президента та генерального директора компанії Maplesoft, і стосувалося дещо застарілої версії Maple 2021, яку автори використали під час роботи над посібником. Доктор Бернардін підкреслив, що можливості останньої версії Maple 2023 набагато ширші.

Наразі ЧНУ імені Петра Могили має доступ до 11-ти студентських ліцензій Maple 2021 та однієї професійної версії для наукових досліджень. Однак придбання сучасної версії в сьогоденних умовах для нашого університету унеможливлюється вартістю цієї СКМ, що й зазначила у своїй відповіді Ольга.

Лорен Бернардін запропонував безкоштовний доступ до ліцензійних версій Maple 2023 для студентів нашого університету та особисто для наукової школи  під керівництвом професора Геннадія Чуйка.

Євген Дарнапук, як провідний фахівець з комп’ютерних мереж у нашому університеті, порадив у запиті вказати Network-версії ключів доступу для студентів з огляду на міри безпеки.

Тож, 7 листопада 2023 року ЧНУ імені Петра Могили отримав 17 ключів доступу до ліцензійної версії Maple 2023, серед яких:

Network Floating Term для 14 студентів;

Single User Term для 3 користувачів професійної версії.

Варто відмітити, що один ключ академічної версії (Academic Single-user License) Maple 2023 коштує 1300 Євро з оновленням протягом одного року. Тоді як доступ до можливостей професійної версії Maple Professional для одного користувача коштує 2995 Євро на рік. Після закінчення терміну дії ключа оновлення програмного продукту припиняється, однак доступ до всіх його можливостей зберігається на необмежений термін.

Професор Генадій Чуйко, доцентка Ольга Дворник і старший викладач Євген Дарнапук висловлюють щиросердну подяку компанії Maplesoft на чолі з Лореном Бернардіном за допомогу нашому університету у важкі часи!