Студенти спеціальності «Історія та археологія» відвідали конференцію в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї та презентацію книги Валерія Чернявського «Темвод»

26 січня 2022 р. студенти першого і третього курсів спеціальності «Історія та археологія» Чорноморського національного університету імені Петра Могили разом із завідувачем кафедри історії д.і.н., професором Котляром Юрієм Вадимовичем і д.і.н., доцентом Міроновою Іриною Сергіївною відвідали конференцію в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї, на якій було представлено презентацію книги заступника музею з наукової роботи Валерія Чернявського «Темвод: завод, табір, селище, пустка. Історичний нарис».

Книга присвячена історії Темводу, найтаємничішої та найзагадковішої місцевості на карті міста Миколаїв. У своєму виступі автор пояснив походження топоніму, докладно описав процес створення Миколаївського трубного та електромеханічного заводу, його роботу та закриття. Друга частина книги присвячена історії робітничого селища, що існувало на цій території аж до кінця 1980-х років. Окрему увагу автор приділив нацистському табору для військовополонених «Шталаг» – 364 та 123-му табору НКВС, де утримувалися вже солдати вермахту.