Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» відвідали Миколаївську астрономічну обсерваторію

З нагоди 25 річниці ЧНУ імені Петра Могили та у межах «Геочелендж 25!» здобувачі вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» 9 вересня 2021 року відвідали Миколаївську астрономічну обсерваторію, яка визнана однією з найстаріших у Східній Європі. Цей захід визнаний необхідним у навчальному процесі майбутніх фахівців та дозволяє глибше засвоїти знання в межах дисциплін «Вища геодезія» та «Супутникова геодезія».

Здобувачі визначили практичну спрямованість роботи обсерваторії за наступними напрямками:

• визначення координат зірок, планет, галактик та спостереження їх у динаміці;
  • спостереження за потенційно небезпечними тілами у космічному просторі (комет, метеоритних тіл тощо);
  • спостереження супутників в орбітальній позиції на геостаціонарних орбітах;
  • створення календарів та спостереження за часом на засадах організації Служби єдиного часу і еталонних частот;
  • спостереження за космічним сміттям.

Студенти мали можливість спостерігати за Венерою, Юпітером та Сатурном. Ознайомилися з історією формування обсерваторії. Мали можливість побачити та детальніше дізнатися про такі раритети як: астрономічну трубку АТ-1, астрономічний годинник, вторинний еталон часу, старовинні хронометри, сферометри, компаси, астрономічні будильники, хронограф Гіпа, морські прилади та багато іншої складної навігаційної техніки.

Загальне враження від заходу здобувачів вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» залишилось позитивним.