Студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» доєдналися до вебінару на тему “Точність геодезичних робіт у землеустрої”


 Студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» доєдналися до вебінару на тему “Точність геодезичних робіт у землеустрої”, який був проведений 23.04.2021 р. під керівництвом Хропота Сергія Григоровича, кандидата технічних наук, доцента кафедри землеустрою та кадастру, Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Доповідач зазначив, що проведення топографо-геодезичних обстежень та вишукувань є однією із землевпорядних дій, що включаються до землеустрою.

Професійна діяльність майбутніх фахівців покликана забезпечити точність виконання геодезичних робіт на топографічній основі у вигляді карт і планів землевпорядної дії, а саме: утворення нових, а також впорядкування чинних проєктів землеустрою з усуненням незручностей у розташуванні земель; уточнення та зміна меж землекористувань на основі схем районного розпланування; внутрішньогосподарська організація території фермерських господарств та інших агроформувань з введенням економічно обґрунтованих сівозмін і влаштування всіх інших сільськогосподарських угідь (сади, пасовища, сінокоси), а також розробка заходів щодо боротьби з ерозією ґрунтів; відведення і вилучення земельних ділянок; встановлення і зміна меж міст та інших населених пунктів; проведення ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень і вишукувань; проєктування, розпланування і забудова сільських населених пунктів; ведення державного земельного кадастру.

Доповідач підкреслив, що кожна з указаних дій вимагає точності, повноти й детальності топографічних карт і планів. Показниками якості виступають висота перерізу рельєфу і масштаб карти (плану). Вимоги до точності проєктування об’єктів залежать від масштабу планів і карт, які застосовуються при землеустрої.

Отримана інформація була корисна для зростання професійних компетентностей майбутніх фахівців.

Події та оголошення


червня
7
Запрошуємо школярів до літньої школи лідерства

7-18 червня у ЧНУ імені Петра Могили для школярів 11-13 років буде проводитись Літня Школа Лідерства. У ігровій та інтерактивних формах будуть проводитись заняття з лідерства, комунікації, тайм-менеджменту, основ створення власної справи та підприємництва. Познайомитись з більш детальною інформацією щодо Літньої Школи Лідерства можна …

травня
11
Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує долучитися до вебінарів (11-14 травня)

З 11 травня чекаємо колег на вебінарах, які пройдуть у Webex у двох повторах 10:15 та 16:15. Реєстрація на кожний окремо ( за окремим посиланням), після переходу натисніть на кнопку Register та заповніть анкету. Операційна система ХР на старі версії …

липня
5
Запрошуємо студентів до участі у VII конкурсі соціального проєкту “Scholarship в Україні”

Чим привабливий проєкт для молоді “Scholarship в Україні” надає одразу дві унікальні можливості: отримати грошову винагороду й прокачати свої скіли. Удосконалення себе, поштовх до розвитку, поліпшення комунікативних навичок, приправлене конкуренцією в боротьбі за виграш – проєкт не дозволить своїм учасникам …