Студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» долучилися до семінару для здобувачів вищої освіти університетів України, в яких здійснюється підготовка землевпорядників і геодезистів.

19 квітня 2023 року студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» узяли участь у черговому семінарі для здобувачів вищої освіти університетів України, в яких здійснюється підготовка землевпорядників і геодезистів.

Захід організував факультет землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України на чолі з деканом професором Тарасом Євсюковим.

Семінар пройшов за участю спікерів з інших країн, а саме – професорки Велти Парсової (Латвійський університет природничих наук і технологій), професорки Евеліни Юрґенсон (Естонський університет природничих наук) та професора Сійм Маасікамяе (Естонський університет природничих наук).

Від Чорноморського національного університету імені Петра Могили до заходу доєдналися старший викладач кафедри управління земельними ресурсами, почесний землевпорядник України Андрій Мась та професорка кафедри управління земельними ресурсами Олена Лазарєва.

Іноземні спікери поділилися досвідом трансформації землеустрою та земельних відносин у Естонії та Латвії. Учасники детально представили наступні питання: як змінилося земельне законодавство Естонії та Латвії в контексті інтеграції до Європейського Союзу, як удосконалювалися земельні відносини та ринок земель, які правові моделі та обмеження використовуються у регулюванні земельних відносин, як трансформувалися землеустрій та кадастр, оцінка та оподаткування земель, як регулюються консолідації, примусове відчуження і викуп приватних земель.

Синхронний переклад заходу здійснила досвідчена перекладачка Олена Константінова.

Від ЧНУ імені Петра Могили взяли участь студенти 118 групи Владислав Турбін, Євген Стерлєв, студентка 218 групи Анна Тістол, студенти 318 групи Ніна Новотарська, Андрій Іващенко, Галина Стоян, Тимур Панченко та студенти 418 групи Олександра Ковальова, Анастасія Широчук, Валерія Юзва, Анастасія Невідомська, Єгор Дьомкін, Сергій Хворостенко, Олексій Шарт, Андрій Герман, Анастасія Слабодчикова, які отримають сертифікати учасника семінару.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам за цікаву зустріч. Пишаємося здобувачами вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, бажаємо і надалі приймати активну участь у наукових заходах, що проводяться для студенів-землевпорядників.