Студенти-медики з Індії відзначили традиційне свято Онам

11 вересня іноземні студенти Медичного інституту ЧНУ ім. Петра Могили відсвяткували своє традиційне індійське свято Онам.

Онам – барвисте свято врожаю рису, що відзначається в південно-індійському штаті Керала. Святкування Онам триває 10 днів у перший місяць малаяльского календаря під назвою Чінг (серпень-вересень) і знаменує повернення легендарного царя Махабалі.

Легенда говорить: золоті часи для Керали наступили за царя Махабалі. Кожна людина в царстві була щасливою й багатою, і царя за це поважали  піддані, не дивлячись на один його недолік – самолюбство. Боги стали заздрити Махабалі, і Вішну в образі Вамана, обманом віднявши у нього царство, скинув царя в паталу. Однак за всі свої благодіяння Махабалі отримав право щороку відвідувати свій народ, до якого він був так прив’язаний.

Кожен день святкування знаменується особливим видом діяльності: у перший день фестивалю жінки прикрашають подвір’я перед будинком килимом із квітів, яке називається пуккала, а на другий і третій день до цих килимів додають нові квіти. Також серед розваг на фестивалі Онам є змагання (перетягування канату), приготування національної страви Садья, перегони на зміїних човнах тощо.

Студенти-іноземці, за традицією, створили килим з пелюсток квітів, приготували національну страву, а також театралізували сцену повернення короля Махабалі, яким був один зі студентів-іноземців. Також студенти підготували цікаві розповіді про свято, виконували народні пісні та влаштування декілька видів змагань.

На святкування Онам завітав декан Медичного інституту Геннадій Грищенко, заступник директора Медичного інституту з роботи з іноземними студентами Ольга Яремчук, а також представники Відділу міжнародних зв’язків ЧНУ ім. Петра Могили.

Вітаємо студентів з Індії з народним святом Онам!

листопада
Запрошуємо на вебінари від ресурсу Web of Science Group для наукової діяльності та її оцінки

Запрошуємо науковців та всіх бажаючих на безкоштовні вебінари від  ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics!   26 листопада, вівторок 16:15 Тема:Пошук та аналіз наукової літератури на платформі Web of Science. Реєстрація за посиланням.   27 листопада, середа 16:15 Тема: Публікаційна стратегія науковця. Реєстрація за посиланням. …

листопада
Наукова бібліотека імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література»

Шановні друзі! У продовження проекту «lectorium» запрошуємо на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література». Лекція відбудеться 28 листопада у приміщенні Філологічної бібліотеки (11 корпус, цокольний поверх). Початок о 14:00. Не пропустіть свій шанс зануритися у світ таємничого та незвичайного!

листопада
Запрошуємо всіх, хто захоплюються німецькою мовою до участі у фінальній дискусії

Усіх бажаючих попрактикувати німецьку мову запрошуємо прийняти участь у фінальній дискусії після перегляду німецького фільму. Коли: 22 листопада 2019 року Час: 15.30-17.30 Де: ЧНУ імені Петра Могили (ауд. 11-312)