Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року спричинило нову хвилю вимушеної зміни місця проживання мільйонами українських громадян, які, рятуючи своє життя та членів сім’ї, були змушені переміститися в пошуках безпечних умов життя та адаптуватися в нових реаліях сьогодення.
За таких умов внутрішньо переміщені особи потребують особливої уваги й допомоги зі сторони держави, небайдужих громадян, громадських організацій та міжнародної спільноти.
Таким чином для студентів у межах виробничої практики магістерського рівня та клініцистів юридичної клініки «Veritas» був проведений вебінар «Парламентський нагляд та контроль за дотриманням прав ВПО з боку Уповноваженого ВРУ з прав людини».
Спікеркою є наша постійна партнерка – регіональна представниця в південних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Світлана Одінцова.
Серед розглянутих питань:

• Кому надано повноваження щодо контролю та нагляду за дотриманням прав ВПО?
  • Поняття ВПО.
  • Статистика щодо ВПО.
  • Довідка та матеріальна Допомога
  • Гуманітарна допомога
  • Вiдновлення документiв
  • Працевлаштування та матерiальна допомога (затримки в отриманні)
  • Внесення змін у довідку (зміна місця проживання)
  • Отримання допомоги на платформі єДопомога (міжнародні фонди)
  • Розглянуто моніторинг 3 територіальних громад Миколаївської обл.

Також Світлана Одінцова підготувала довідник, у якому зібрана інформація про пункти видачі гуманітарної допомоги на території Миколаївської області та інші контакти, які можуть стати корисними для миколаївців.
Інформація для формування довідника отримана з офіційних джерел, зокрема від районних військових адміністрацій області та Миколаївської міської ради станом на 28 червня 2022 року та залишається актуальною.
Телефон гарячої лінії для звернень громадян – 0800-50-17-20.