Студенти-історики взяли участь у заключній частині семінару «Пам’ятати заради майбутнього»


Протягом 28-30 березня 2019 року у м. Чернігові студенти спеціальності «Історія та археологія» Єлизавета Мядзелець, Дар’я Лисинчук, Вадим Пустовойтенко, Андрій Бурянник, Андрій Погановський та викладач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Наталія Шевченко взяли участь у заключній частині семінару «Пам’ятати заради майбутнього».

Цей проект здійснено за сприяння Інституту Політичної Освіти спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні (Konrad Adenauer Stiftung Ukraine).

Метою проекту є гармонізація відносин між населенням з різних областей України,  шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних заходів, направлених на пошук взаєморозуміння в складних питаннях української історії.

Основними темами, які розглядалися під час триденного семінару, були питання пов’язані із ціннісними орієнтаціями українців, декомунізацією та націоналізацією, колабораціонізмом та голодомором, з діяльністю архіву СБУ та Українського інституту національної пам’яті.

Серед експертів виступили провідні історики, політологи та дослідники як з України, так із-за кордону. Зокрема,  Любомир Грицак (керівник проекту  «Пам’ятати заради майбутнього»), Кирило Галушко (історик, соціолог, викладач і публіцист), Іван Гоменюк (історик, юрист та історичний блогер), Олександр Солонтай (експерт Інституту Політичної Освіти), Андрій Когут (Директор Архіву СБУ), Олександр Зінченко (історик, співзасновник «Історичної правди», ведучий програми «Розсекречена історія»), Володимир В’ятрович (голова Українського інституту національної пам’яті), Ольга Ковалевська (д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України) та Ярина Ясиневич (керівниця програм Центру досліджень визвольного руху, фахівець із суспільних комунікацій).

Під час семінару всі представники від ЧНУ імені Петра Могили брали активну участь в обговоренні питань пов’язаних з історичними подіями України, ставили запитання, а в кінці семінару всі учасники отримали сертифікати від Інституту Політичної Освіти.

Події та оголошення


березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).

березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету