Іноземні студенти відсвяткували індійський Новий рік – Дівалі

27 жовтня студенти медичного факультету ЧНУ, які прибули до нас на навчання з Індії, відсвяткували Дівалі, або фестиваль вогнів.

Це давнє індійське свято, яке в індуїзмі символізує перемогу світла над темрявою і є своєрідним індійським Новим роком. Загалом у різних регіонах Індії приходом Нового року вважають різні дати і можуть святкувати Новий рік взимку, весною або восени. Це сталося через різноманітність релігій та літочислення.

Дівалі триває 5 днів, а 3-ій за традицією є найважливішим і називається теж Дівалі – у цей час і святкують фестиваль вогнів. У ніч Дівалі кожен індійський дім освітлюють вогнями ритуальних лампад, свічками, запускають повітряні ліхтарі та феєрверки; прикрашають оселі гірляндами з квітів жасмину, щоб привабити богиню багатства Лакшмі.

Студенти у це свято вбрались у яскравий і колоритний національний  індійський одяг та готували національні страви, щедро посипані спеціями, адже в Індії вірять: чим гостріша їжа – тим радіснішим буде наступний рік.

Вітаємо наших  Іноземних студентів зі святом! Бажаємо натхнення, миру та злагоди!

січня
Відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальні інформаційні системи»

29-31 січня 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Інтелектуальні інформаційні системи» Мета: обмін результатами наукових досліджень студентів та молодих вчених. Напрями роботи конференції: Інформаційні системи та їх інтелектуалізація. Системний аналіз, …

січня
Запрошуємо на зустріч із відомим миколаївським фотожурналістом Олександром Сайковським

Запрошуємо студентів спеціальності «Журналістика» на тренінг Олександра Сайковського. Дата: 23 січня Місце: ауд. 10-101 ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00

Увага! Вакансія!

Деканат факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує на роботу провідного фахівця. Готові взяти зацікавленого студента-магістра! Якщо Ви бажаєте працювати в деканаті факультету комп’ютерних наук – не гайте часу! Звертайтеся до декана факультету (ауд. 1-314).