Іноземні студенти відсвяткували індійський Новий рік – Дівалі

27 жовтня студенти медичного факультету ЧНУ, які прибули до нас на навчання з Індії, відсвяткували Дівалі, або фестиваль вогнів.

Це давнє індійське свято, яке в індуїзмі символізує перемогу світла над темрявою і є своєрідним індійським Новим роком. Загалом у різних регіонах Індії приходом Нового року вважають різні дати і можуть святкувати Новий рік взимку, весною або восени. Це сталося через різноманітність релігій та літочислення.

Дівалі триває 5 днів, а 3-ій за традицією є найважливішим і називається теж Дівалі – у цей час і святкують фестиваль вогнів. У ніч Дівалі кожен індійський дім освітлюють вогнями ритуальних лампад, свічками, запускають повітряні ліхтарі та феєрверки; прикрашають оселі гірляндами з квітів жасмину, щоб привабити богиню багатства Лакшмі.

Студенти у це свято вбрались у яскравий і колоритний національний  індійський одяг та готували національні страви, щедро посипані спеціями, адже в Індії вірять: чим гостріша їжа – тим радіснішим буде наступний рік.

Вітаємо наших  Іноземних студентів зі святом! Бажаємо натхнення, миру та злагоди!