Іноземні студенти відсвяткували індійський Новий рік – Дівалі


27 жовтня студенти медичного факультету ЧНУ, які прибули до нас на навчання з Індії, відсвяткували Дівалі, або фестиваль вогнів.

Це давнє індійське свято, яке в індуїзмі символізує перемогу світла над темрявою і є своєрідним індійським Новим роком. Загалом у різних регіонах Індії приходом Нового року вважають різні дати і можуть святкувати Новий рік взимку, весною або восени. Це сталося через різноманітність релігій та літочислення.

Дівалі триває 5 днів, а 3-ій за традицією є найважливішим і називається теж Дівалі – у цей час і святкують фестиваль вогнів. У ніч Дівалі кожен індійський дім освітлюють вогнями ритуальних лампад, свічками, запускають повітряні ліхтарі та феєрверки; прикрашають оселі гірляндами з квітів жасмину, щоб привабити богиню багатства Лакшмі.

Студенти у це свято вбрались у яскравий і колоритний національний  індійський одяг та готували національні страви, щедро посипані спеціями, адже в Індії вірять: чим гостріша їжа – тим радіснішим буде наступний рік.

Вітаємо наших  Іноземних студентів зі святом! Бажаємо натхнення, миру та злагоди!

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …