Студенти – геодезисти відвідали чергову зустріч із виробником

12 жовтня 2023 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами та студенти-геодезисти другого курсу ЧНУ імені Петра Могили, зокрема Владислав Турбін, Ірина Сотнікова та Євген Стерлєв, доєдналися до зустрічі з виробничниками Валерієм Устянським – заступником директора ТОВ «Південний інститут грунтів та грунтоведення» та Тетяною Власовою, спеціалістом відділу  ТОВ. Лекція проходила під назвою «Сучасний інженер-землевпорядник та інженер-геодезист – фахівці майбутнього».

Під час зустрічі Валерій Устянський розповів про важливість професії землевпорядника, зазначивши, що студенти – майбутні землевпорядники – прийшли в професію, щоб навчитися заробляти гроші, виконуючи землевпорядні роботи.

Він наголосив, щоб стати спеціалістом, необхідним є освіта, що дає кругозір і певні знання для тієї сфери діяльності, яку обрали студенти. Навчання дозволяє набути вмінь та навичок, багаго знань та соціальні навички, що дозволить підлаштуватися під замовника. Також лектор зазначив спікер, щоб приймати виважені рішення, потрібно знати, що відбувалось у землевпорядній справі до цього. Корпоративна етика, твій рівень знань як спеціаліста, відношення з людьми в колективі, ставлення до матеріальних цінностей також мають значення.

Про інші нюанси роботи землевпорядника розповіла Тетяна Власова спеціаліст відділу ТОВ «Південний інститут грунтів та грунтоведення».

Вона зазначила, що окрім теорії, необхідне й вміння пристосовуватися до землевпорядного виробництва, адаптуватися під ринок, який вимагає здійснення певних видів робіт, тому важливими є і дисципліна «Грунтознавство», яку нашу студенти-геодезисти вивчають.

Спікерка наголосила, що дисципліна «Землевпорядне проектування» теж є важливою, оскільки дозволяє набути навичок щодо проектування земель. Зазначила вона й про важливість вивчення програмного забезпечення.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу поставити один одному питання, пов’язані із землевпорядною діяльністю, а також обмінятися думками з приводу ведення землевпорядних робіт.

Дякуємо колегам за змістовну та практико-орієнтовану зустріч!