Студенти-геодезисти доєдналися до вебінару з теми «Практичні навички виконанння проектів землеустрою»

13 грудня 2021 року здобувачі вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» доєдналися до вебінару з теми «Практичні навички виконанння проектів землеустрою», у якому загалом взяли участь 23 студенти.

Пономарьов Антон Олександрович, директор Приватного підприємства «Миколаївського міського земельно-кадастрового центру», акцентував увагу студентів на основних аспектах реалізації діяльності власного підприємництва відповідно до класу КВЕДУ «71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах».

Доповідач зазначив, що проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок це вид землевпорядної документації, що розробляється в разі формування нових земельних ділянок із земель державної, комунальної власності (крім випадків формування земельних ділянок за іншою документацією із землеустрою) та у випадку зміни цільового призначення земельних ділянок у випадках, визначених законом. Необхідність розробки проектів є актуальною для багатьох замовників, тому виготовлення проекту землеустрою один із прибуткових видів робіт підприємства.

У дружній співбесіді зі студентами було зосереджено увагу студентів на базових аспектах вирішення завдань поставлених перед проєктами землеустрою. Доповідач обговорив комплекс землевпорядних робіт, пов’язаних із необхідністю здійснення замовлення та виготовлення проекту землеустрою, опираючись на потреби клієнта, перелік потрібних послуг та специфіку конкретної ситуації. Наголосив на тому, що в межах розробки проєкту щодо відведення земельних ділянок застосовуються оптимальні схеми для розробки та реєстрації. Зазначив, що в середньому термін виконання послуги займає від одного місяця до шести , але виникає потреба враховувати індивідуальний підхід та специфіку кожної конкретної ситуації, що дозволить коригувати часові рамки.

Отримана студентами інформація є достатньо актуальною та відповідає сучасним реаліям, сприяє формуванню професійних компетентностей та стане в нагоді у подальшій професійній діяльності.