Студенти-геодезисти доєдналися до вебінару «Фаховий діалог із земельних питань»

12 вересня 2023 року студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» ЧНУ імені Петра Могили, зокрема Андрій Іващенко, Ніна Новотарська та Аліна Калюжна, доєдналися до Спільного заходу компоненту «Фаховий діалог із земельних питань» проєкту «Німецько-Український aгрополітичний діалог (АПД)» і факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Студенти долучилися до вебінару для здобувачів університетів України, у яких здійснюється підготовка землевпорядників і геодезистів, на якому був розглянутий досвід консолідації земель в Туреччині та Фінляндії.

Такі вебінари проводяться вже не вперше для здобувачів університетів України, які готують фахівців за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій».

Під час заходу Аудріус Паура представник Фахового діалогу із земельних питань АПД (BVVG) представив для здобувачів вищої освіти презентацію на тему «Фаховий діалог із земельних питань» Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД).

У рамках заходу для здобувачів представлена лекція на тему «Управління земельними ресурсами і розвиток ринку землі в контексті інтеграції України до ЄС: досвід Фінляндії та Туреччини».

Спікерами заходу виступили Фатма Ґюльсеверзаступниця керівника Департаменту з питань консолідації земель і послуг із розвитку території Генерального директорату державних гідротехнічних робіт Міністерства сільського та лісового господарства Туреччини, а також Калле Конттінен – керівник відділу консолідації земель Національної служби землеустрою Фінляндії Південного регіону Фінляндії.

Під час лекції учасники розглянули ряд важливих питань, зокрема: які особливості впровадження проектів консолідації земель в Туреччині з урахуванням питань зрошення, як врахувати питання зрошення при розробці проектів консолідації земель, як здійснюється консолідація земель у Фінляндії, як враховуються регуляторні акти ЄС під час консолідації земель у Фінляндії.

Дякуємо за можливість здобувачам вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» долучатися до подібних заходів, що сприяють набуттю ними професійних компетентностей, а також допоможуть в подальшій роботі за фахом.