Студенти-геодезисти ЧНУ імені Петра Могили в межах профільних дисциплін провели виїзне заняття на будівництві

Здобувачі вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» відвідали будівельний об’єкт в межах виїзного заняття щодо формування світогляду та отримання практичних знань у межах дисциплін «Геодезія», «Інженерна геодезія» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти), «Просторове планування територій», «Містобудівний кадастр», «Охорона праці в галузі та цивільний захист» (другий (магістерський) рівень вищої освіти).

Будівельні роботи на об’єкті (адреса: м. Миколаїв, вул. Касіора, 2Б) проводить ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ЖИТЛОПРОМБУД-8”. Ця компанія реалізує наступні види діяльності відповідно до КВЕД-2010 класи:

• 20 Будівництво житлових і нежитлових будівель;
  • 12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

До початку екскурсії виконавець робіт Олексій Подгуренко провів інструктаж із техніки безпеки, ознайомив студентів із правилами перебування на об`єкті. Гостьове заняття провела Людмила Дорошенко, керівниця виробничо-технічного відділу компанії. Також студентів було ознайомлено з особливостями проведення геодезичних робіт в будівництві, зауважено на необхідності дотримання державних стандартів системи забезпечення точності геометричних параметрів у будівництві, відомчих нормативних документів і документів органів державного нагляду, що погоджені та затверджені в установленому порядку.

Студенти-геодезисти побачили на практиці, що  геодезичні роботи є невід`ємною частиною технологічного процесу будівельного виробництва та відносяться до основних видів будівельних робіт. Ці роботи пов’язані з визначенням просторового положення будівель (споруд), визначенням форм та розмірів об’єктів, а також одержанням геометричних, аналітичних та цифрових моделей просторових об’єктів, контролю просторового положення об’єктів, які виконуються геодезичними методами, приладами та інструментами.

На прикладі п’ятиповерхової будівлі (адреса: вул. Касіора, 2Б) студенти зрозуміли, які саме види геодезичних робіт виконуються на будівельному майданчику:

• створення геодезичної розмічувальної мережі будівельного майданчика для винесення в натуру основних розмічувальних осей будівлі;
  • побудова зовнішньої геодезичної розмічувальної мережі з детальним розмічуванням осей;
  • створення геодезичної розмічувальної мережі для монтажу технологічного устаткування;
  • геодезичний контроль точності геометричних параметрів будівлі, окремих елементів та фундаменту будівельної конструкції;
  • геодезичні вимірювання деформацій (моніторинг) фундаменту, основних елементів будівлі.

Отриманий досвід виконання геодезичних робіт безпосередньо на будівельному майданчику забезпечує формування професійних компетентностей у здобувачів вищої освіти, зокрема застосування професійно-профільованих знань та використання геодезичного обладнання для розв’язання прикладних задач відповідно до спеціальності.