Студенти-геодезисти ЧНУ імені Петра Могили долучилися до прослухоування гостьового семінару

14 червня 2023 року студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» ЧНУ імені Петра Могили Андрій Іващенко та Ніна Новотарська, пройшовши попередню реєстрацію, долучилися до прослуховування гостьової лекції професора Центральноєвропейського університету Ендрю Картрайта.

Такі лекції проводяться вже не вперше для здобувачів університетів України, у яких здійснюється підготовка землевпорядників та геодезистів.

Темою лекції є «Підхід Європейського Союзу до управління земельними ресурсами: уроки останніх трьох етапів розширення ЄС».

Під час онлайн лекції студенти мали змогу прослухати інформацію щодо існуючих підходів країн ЄС до системи управління земельними ресурсами.

Під час лекції лектор розкрив земельні проблеми країн-кандидатів, вказані особливості спільної аграрної політики (САП) ЄС, указані проблеми, що стосуються захисту навколишнього середовища, представлені дані щодо створення інфраструктури просторової інформації у ЄС, вказано, що являє собою директива INSPIRE.

Він аргументував, що земельні дані INSPIRE можуть використовуватися для таких цілей як планування громадської інфраструктури (проектування, використання тощо), управління ризиками природних катастроф, сільськогосподарське планування, моніторинг, фінансування, державно-приватне партнерство. Ендрю Картрайт указав, що передача державної землі місцевим органам влади в Україні дає багато можливостей для вивчення досвіду попереднього розширення ЄС.

Подібні заходи є корисними для студентів, а також сприяють набуттю ними професійних компетентностей.