Студенти-філологи представили театралізоване дійство “Андріївські вечорниці – 2023”

27 листопада 2023 року студенти-філологи 146УС групи ЧНУ імені Петра Могили провели «Інтерактивний захід «Андріївські вечорниці» у межах академічного курсу «Усна народна творчість» (викладачка – кандидатка філологічних наук, доцентка Галина Косарєва).

Вечорниці – це одна з форм осінньо-зимових вечірніх розваг юнаків та дівчат минулих поколінь слов’ян, на яких відбувались усілякі дійства.

Святкування Андріївських вечорниць в нашому університеті є вже традицією: щороку студенти, які навчаються за спеціальністю «Філологія (українська мова та література» і «Середня освіта (українська мова та література)», презентують театралізоване дійство напередодні Дня Андрія Первозваного, яке є одним із перших свят зимового циклу та символізує зустріч зими.

Кандидатка філологічних наук, доцентка Галина Косарєва розповіла про зародження в 2008 року традиції святкування Андріївських вечорниць у стінах нашого закладу, нагадала, як раніше проводилися такі заходи в стінах університету, зокрема студенти-іноземці відзначали «міжнаціональні вечорниці».

Пані Галина говорить, що наразі багато викликів для студентів, адже останні декілька років свято проходить у дистанційному форматі, що значно ускладнює підготовку до заходу – вони самостійно готуються, пишуть сценарій, шукають костюми тощо.

«Андріївські вечорниці» є завершальним етапом вивчення дисципліни «Усна народна творчість» на першому курсі.

А переглянути відео, як цьогоріч Андріївські вечорниці святкували студенти-першокурсники, можна за посиланням.