Студенти-філологи Могилянки долучились до заходу «Дорогою Мазепи»

16 червня 2019 р. Миколаївським міським міжрайонним осередком «Просвіта» ім. Миколи Аркаса було ініційовано проведення вшанування пам’яті гетьмана Мазепи у с.Лимани Вітовського району. Долучилися до заходу й студенти 146 групи Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили на чолі з куратором Владленою Руссовою. Нагадаємо, що Владлена Миколаївна є заступником голови зазначеного осередку.

Дійство «Дорогою Мазепи» було приурочене 380 річниці від дня народження Гетьмана та 310 роковинам його останнього шляху Південною Україною і переправлення зі своїми побратимами через Дніпро-Бузький лиман. У програмі мистецького проекту були:

• поминальний молебень пам’яті Івана Мазепи та усіх борців за волю й незалежність України, який провів отець Володимир – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Полігон;
  • покладання квітів до пам’ятних знаків Івану Мазепі, козацькій церкві та місцю переправи гетьмана у с. Лимани;
  • театралізоване дійство, акторами в якому виступили просвітяни осередку;
  • концерт творчих колективів Миколаєва та Вітовського району (наприклад, виступи артистів обласної філармонії та місцевого етнографічного колективу «Лиманські зорі»);
  • виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва;
  • козацькі забави та куліш.

В організації взяли також участь Вітовське козацтво під орудою отамана Сергія Параскуна, сектор культури Вітовської РДА в особі Сергія Гололобова та Галицинівська територіальна громада на чолі з в.о.сільського старости Наталією Панашій.