Студенти ЧНУ ім. Петра Могили взяли участь у VІІІ Національних читаннях


7 вересня 2019 року участь студентки Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили Вікторія Козоріз, Катерина Анастюк (446 гр.) та Христина Іваненко (442 гр.) на чолі з викладачем Александрою Цибульською взяли участь у «VІІІ Національних читаннях», які проходили у Миколаївському обласному товаристві поляків відбулися. Зокрема, студентки читали новелу Елізи Ожешко «Добра пані».

Захід відвідало близько 30 осіб, які почергово зачитували уривки з новели Елізи Ожешко. Ідеального прочитання не вимагалось, однак головним було бажання та прагнення.

Щорічно у вересні всі поляки та поціновувачі польської мови та літератури збираються для прочитання творів польською мовою. Цього року для прочитання президентською парою було обрано 8 новел таких авторів: Елізи Ожешко, Марії Конопницької, Болеслава Пруса, Владислава Станіслава Реймонта, Стефана Жеромського, Генрика Сенкевича, Генрика Жевуського та Бруно Шульца.

Акція «Національне читання» була організована президентом у 2012 році,а започаткувало акцію спільне читання «Пана Тадеуша» Адама Міцкевича.

Такі заходи важливі та корисні, адже вони об’єднують зацікавлених та спонукають до глибшого вивчення мови та культури інших народів.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …