Студенти ЧНУ ім. Петра Могили взяли участь у VІІІ Національних читаннях

7 вересня 2019 року участь студентки Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили Вікторія Козоріз, Катерина Анастюк (446 гр.) та Христина Іваненко (442 гр.) на чолі з викладачем Александрою Цибульською взяли участь у «VІІІ Національних читаннях», які проходили у Миколаївському обласному товаристві поляків відбулися. Зокрема, студентки читали новелу Елізи Ожешко «Добра пані».

Захід відвідало близько 30 осіб, які почергово зачитували уривки з новели Елізи Ожешко. Ідеального прочитання не вимагалось, однак головним було бажання та прагнення.

Щорічно у вересні всі поляки та поціновувачі польської мови та літератури збираються для прочитання творів польською мовою. Цього року для прочитання президентською парою було обрано 8 новел таких авторів: Елізи Ожешко, Марії Конопницької, Болеслава Пруса, Владислава Станіслава Реймонта, Стефана Жеромського, Генрика Сенкевича, Генрика Жевуського та Бруно Шульца.

Акція «Національне читання» була організована президентом у 2012 році,а започаткувало акцію спільне читання «Пана Тадеуша» Адама Міцкевича.

Такі заходи важливі та корисні, адже вони об’єднують зацікавлених та спонукають до глибшого вивчення мови та культури інших народів.