Студентам ЧНУ ім. Петра Могили прочитав лекцію письменник та режисер Анатолій Маляров.


Член Національної спілки письменників України, лауреат всеукраїнських літературних конкурсів – Анатолій Маляров – автор, який пише більше половини свого життя. Йому 85, за його плечима десятки книг та сотні творів різножанрової прози, в яких він не оминає описів соціальних та психологічних потрясінь соціуму. Він приправляє свої розповіді добрим гумором, гострою іронією та тримає читача до останньої сторінки.

Дотепність та величезний багаж знань – ось що вразило студентів кафедри української філології, теорії та історії літератури. Саме для них Анатолій Маляров прочитав неформальну лекцію

«Цей факультет зробить з Вас, перш за все, людей. Ви почнете дивитись на світ ширше, станете по-доброму хитрішими, і саме в літературі віднайдете все необхідне для цього. Єдине, до чого я Вас закликаю – не брешіть! Ми й так живемо в брехні, брехня йде звідусіль, тож будьте чесними, перш за все, перед собою» – Анатолій Маляров.

Письменник розказував студентам історії зі свого життя, згадував долі своїх друзів, розповідав про цензуру і демократію, партійність, повоєнні часи, та, звісно ж, про свої твори та режисерську діяльність.  Наприклад «Співомовки» – п’єса, що була написана 60 років тому, стала його літературним стартом. Того ж 1958-го її поставили на Київському телебаченні, вже через рік –  на Дніпропетровській телестудії – одноактівку «Баркарола», а на Миколаївській – «Підмайстер «Яношик». З захопленням  розповів, як на  сцені Миколаївського російського театру йшли написані ним драми  «Росс непобедимый» та «Страсти по Иисусу», а на сценах Запорізького та Миколаївського театрів драми та музичної комедії – водевіль «Кримінальний масаж». Жартома поділився зі студентами секретом свого довголіття.

« Я ніколи не палив і не вживав алкоголь. Це не насолода, ще те, що вкоротило віку багатьом моїм друзям, до речі, молодшим від мене на 20 років. А ще, я постійно в русі, бо рух – то життя, про це Вам і Дейл Карнегі писав» – сміючись додав письменник.

Попри поважний вік, молодий душею та усміхнений письменник й досі друкується в журналах «Київ», «Новый горожанин», «Новый век», «Николаев», газетах «Рідне Прибужжя», «Культура і життя», «Вечерний Николаев» та ін. Анатолій  Маляров  автор численних повістей, п’єс, телесценаріїв, оповідань і нарисів. До того ж, пише як російською,  так і  українською мовами. Варто зазначити, що минулого року вийшла в світ перша книга з трилогії «Запороги».

Зазначимо, що ця зустріч відбулась в інституті філології для студентів курсу «Література та культура Північного Причорномор’я». В його межах регулярно знайомитимуть могилянців з видатними митцями, письменниками та культурними діячами регіону.

 

Події та оголошення


грудня
14
Церемонія нагородження переможців конкурсу “Ліга кращих”

1-10 грудня тривало голосування за кращу соціальну рекламу від учнів 10-11 класів Миколаївської області в рамках конкурсу «Ліга кращих». Уже завтра, 14 грудня, відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Ліга кращих», яку організовує кафедра соціальної роботи, управління й педагогіки. Розклад …

грудня
18
Гра Гюнтера Хорна «Тюрма»

Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили запрошує всіх охочих взяти участь у грі Гюнтера Хорна «Тюрма». Ця гра виробляє навички комунікації, а також, як будь-яка гра, де є місце конкуренції, суперництва, азарту, може допомогти у вираженні своєї індивідуальності й …

грудня
7
Відкриття виставки “Золотий Буг-2018”

7 грудня о 15.00 в галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили відбудеться відкриття виставки Українські художники – Миколаєву «Золотий Буг-2018». Роботи, зібрані в експозицію, були створені дванадцятьма українськими художниками. На своїх полотнах митці показали Миколаїв таким, яким його не бачить …