Студентам ЧНУ ім. Петра Могили прочитав лекцію письменник та режисер Анатолій Маляров.

Член Національної спілки письменників України, лауреат всеукраїнських літературних конкурсів – Анатолій Маляров – автор, який пише більше половини свого життя. Йому 85, за його плечима десятки книг та сотні творів різножанрової прози, в яких він не оминає описів соціальних та психологічних потрясінь соціуму. Він приправляє свої розповіді добрим гумором, гострою іронією та тримає читача до останньої сторінки.

Дотепність та величезний багаж знань – ось що вразило студентів кафедри української філології, теорії та історії літератури. Саме для них Анатолій Маляров прочитав неформальну лекцію

«Цей факультет зробить з Вас, перш за все, людей. Ви почнете дивитись на світ ширше, станете по-доброму хитрішими, і саме в літературі віднайдете все необхідне для цього. Єдине, до чого я Вас закликаю – не брешіть! Ми й так живемо в брехні, брехня йде звідусіль, тож будьте чесними, перш за все, перед собою» – Анатолій Маляров.

Письменник розказував студентам історії зі свого життя, згадував долі своїх друзів, розповідав про цензуру і демократію, партійність, повоєнні часи, та, звісно ж, про свої твори та режисерську діяльність.  Наприклад «Співомовки» – п’єса, що була написана 60 років тому, стала його літературним стартом. Того ж 1958-го її поставили на Київському телебаченні, вже через рік –  на Дніпропетровській телестудії – одноактівку «Баркарола», а на Миколаївській – «Підмайстер «Яношик». З захопленням  розповів, як на  сцені Миколаївського російського театру йшли написані ним драми  «Росс непобедимый» та «Страсти по Иисусу», а на сценах Запорізького та Миколаївського театрів драми та музичної комедії – водевіль «Кримінальний масаж». Жартома поділився зі студентами секретом свого довголіття.

« Я ніколи не палив і не вживав алкоголь. Це не насолода, ще те, що вкоротило віку багатьом моїм друзям, до речі, молодшим від мене на 20 років. А ще, я постійно в русі, бо рух – то життя, про це Вам і Дейл Карнегі писав» – сміючись додав письменник.

Попри поважний вік, молодий душею та усміхнений письменник й досі друкується в журналах «Київ», «Новый горожанин», «Новый век», «Николаев», газетах «Рідне Прибужжя», «Культура і життя», «Вечерний Николаев» та ін. Анатолій  Маляров  автор численних повістей, п’єс, телесценаріїв, оповідань і нарисів. До того ж, пише як російською,  так і  українською мовами. Варто зазначити, що минулого року вийшла в світ перша книга з трилогії «Запороги».

Зазначимо, що ця зустріч відбулась в інституті філології для студентів курсу «Література та культура Північного Причорномор’я». В його межах регулярно знайомитимуть могилянців з видатними митцями, письменниками та культурними діячами регіону.