Студент шостого курсу ЧНУ імені Петра Могили Ігор Сябро долучився до програми з оцифрування документів у Державному архіві Чернівецької області

Студент шостого курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ігор Сябро долучився до програми з оцифрування документів у Державному архіві Чернівецької області.

Ця програма передбачає копіювання понад 30 тисяч одиниць зберігання обсягом близько 1,5 млн аркушів. Документи оцифровують у межах співробітництва центральних та обласних державних архівів з корпорацією FamilySearch International (США).

FamilySearch International – це некомерційна сімейно-історична організація, діяльність якої присвячена об’єднанню поколінь, яку було засновано в 1894 році як Генеалогічне товариство штату Юта, з часом організація значно розширилася, і в результаті реорганізації її було перейменовано у FamilySearch. Сьогодні FamilySearch International співпрацює з більше ніж 10 000 архівами світу, серед яких 33 архівні установи країн Європи, а саме Австрія, Бельгія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, а також найближчі сусіди та партнери України, у тому числі в архівній сфері – Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія.

Основною метою співробітництва корпорації з архівними службами світу є реалізація спільних інформаційно-гуманітарних проєктів, провідним серед яких є створення цифрового фонду користування на документи генеалогічного характеру, що зберігаються в архівних установах та розширення доступу для користувачів до інформації оцифрованих архівних документів у режимі онлайн.

Бажаємо успіхів, плідної роботи та позитивних результатів нашому студенту!