Стратонов Василь Миколайович


доктор юридичних наук, професор,
професор кафедри цивільного та кримінального права і процесу
юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили

 

Освіта та професійний шлях

У 1980 році закінчив Плетеноташлицьку середню школу та поступив до ТУ №5 м.Світловодськ, де отримав кваліфікацію радіомонтажника. З 1982 до 1984 року проходив дійсну військову службу на Далекому сході. Звільнився з посади старшини роти. Після служби з 1984 до 1986 року працював на різних посадах в Новоукраїнському райкомі профспілки працівників сільського господарства.

З 1986 року до березня 2005 року проходив службу в органах внутрішніх справ. У навчальному закладі МВС працював у період з 1989 по 2005 рік пройшовши шлях від викладача до першого проректора інституту. У 2005 році звільнений у запас з посади першого проректора Херсонського юридичного інституту НУВС.

За час служби закінчив у 1993 році Українську академію внутрішніх справ (м. Київ).

З 1 вересня 2005 року обраний на посаду завідувача, професора кафедри галузевого права Херсонського державного Університету, у 2011 році обраний за конкурсом на посаду декана юридичного факультету Херсонського державного університету. У 2011 році отримав вчене звання професор кафедри галузевого права.

Василь Миколайович за участю фонду «Відродження» створив юридичну клініку при ХДУ де студенти надають безкоштовну, консультативну, юридичну допомогу мало захищеним верствам населення України.

Сумісно з обласним управлінням юстиції проводить право-освітню роботу серед шкільної молоді, та неповнолітніх які знаходяться у слідчому ізоляторі Херсонської області, для чого проводяться лекції з правової тематики студентами Херсонського державного університету. В обласній телерадіокомпанії «Скіфія» є постійним учасником передач «Ранковий гість», інших телерадіопередач з правової тематики. Василь Миколайович отримав два свідоцтва на право інтелектуальної власності.

Василь Миколайович – полковник міліції у відставці, член Ради представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ України, експерт Державної інспекції навчальних закладів України, радник начальника УМВС України в Херсонській області, керівник громадського осередку по боротьбі з корупцією в Херсонській області, заступник голови громадського об’єднання «Херсонський форум», член всесвітньої асоціації поліції українського регіону, член міжнародної громадської організації «Конгрес Криміналістів», член двох спеціалізованих вчених рад: Д26.007.01 Національна академія внутрішніх справ м. Київ (спеціальності «Філософія права», «Юридична психологія») та Класичний приватний університет Д.17.127.07(спеціальність «кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність»)

З вересня 2018 р. працює (за сумісництвом)  на посаді професора б.в.з. кафедри цивільного та кримінального права і процесу Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

 

Захист дисертацій

У 2001 році в Національній юридичній академії ім. Я.Мудрого (м. Харків) захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

У 2010 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

 

Вчене звання

У 2003 році отримав вчене звання – доцент  кафедри кримінального процесу та криміналістики.

 

Звання, нагороди та особисті відзнаки

У період роботи неодноразово заохочувався МВС СРСР та МВС України. Був першим занесений на дошку пошани МВС України (2004 рік). Нагороджений відзнакою за розвиток науки і техніки МВС України, та має інші нагороди МВС України, святої церкви.

У 2009 році за видатні досягнення в юриспруденції відповідно до Указу Президента України було присвоєно звання заслужений юрист України.

 

Публікації та членство в організаціях, редколегіях

Має 110 наукових праць серед яких: підручники «Правова статистика України», який отримав гриф Міністерстві освіти та науки України, «Кримінальне право України» виданий під егідою Генеральної прокуратури України, видавництво «Істина», монографія «Криміналістична теорія пізнавальної діяльності слідчого» та інші.

 

Телефон:  (0512) 76-55-62

Події та оголошення


березня
31
До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).