Стартував Зелений марафон з Міждисциплінарних студій “Європейські зелені виміри”

Стартував Зелений марафон у межах Проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне на базі кафедри екології.

Учасниками є представники широкого кола університетів, установ, підприємств, громадських організацій Миколаєва, Києва, Львова, Умані, Одеси, Херсона, Харкова, Луганська, Вінниці, Житомира, Южноукраїнська, Чернівців, Кам’янець-Подільського, Дніпра тощо. Цільова аудиторія широка. Насамперед, це студенти та аспіранти спеціальності «Екологія», а також науковці, практики, громадські діячі.

18 грудня 2023 року відбулась перша зустріч в онлайн форматі на тему “Природні ресурси, якість довкілля та зміна клімату”. Спікерка, докторка педагогічних наук, професорка Олена Мітрясова окреслила основні екологічні ризики, які визначають сталий розвиток планети.

Показано, що такими зонами ризику є зміна клімату, скорочення біорізноманіття, збільшення споживання поживних речовин, забруднення антропогенними речовинами, зменшення озонового шару, закиснення Світового океану, зменшення запасів прісної води; зниження площ лісових покривів тощо. Визначено конструктивні трансформації, які можуть стати “дорожньою картою” на шляху виходу людського суспільства з глобальної екологічної кризи.

Ознайомитись з відео-лекцією можна за посиланням.