Стартап ЧНУ ім. Петра Могили «HomeMappy» взяв участь у міжнародній конференції KYIV TECH HUB

Передові стартапи українських ЗВО долучилися до міжнародної конференції KYIV TECH HUB, що відбулася 3 жовтня у місті Київ. Участь у KYIV TECH HUB взяли й цьогорічні фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, серед яких команда Чорноморського національного університету імені Петра Могили, представлена студентами спеціальності комп’ютерна інженерія Іриною Симаковою та Артемом Шевченком . Команда демонструвала додаток «HomeMappy». Він допоможе людям з вадами зору або інвалідністю легше знаходити потрібні речі в приміщеннях. Використовуючи камеру на пристрої, цей додаток розпізнає предмети та через голосовий супровід орієнтує власника в просторі.

Зараз додаток працює за допомогою людей, але у майбутньому він буде працювати лише на штучному інтелекті. «HomeMappy» передає оператору, що треба знайти, оператор знаходить предмет і натискає на нього, а далі додаток самостійно скеровує людину. В майбутньому штучний інтелект буде обробляти інформацію і передавати цей сигнал. До речі, «HomeMappy» має ще сповіщати, коли предмет гострий або гарячий, тобто попереджати про небезпеку. Ідея створити такий додаток виникла у Ірини Сімакової. Дівчина живе з бабусею, яка швидко втратила зір і тепер щодня нервує, коли не може щось знайти. До того ж вона шукає руками та часто шкодить собі.

Ірина розповідає: «У мене виникла ідея, чому б не зробити щось на кшталт GPS, але для предметів у домі, щоб бабуся могла швидше знаходити необхідне. Оскільки люди похилого віку зазвичай бояться технологій, то програма мала бути простою у використанні».

Спочатку стартап «HomeMappy» представили на конкурсі, який організував факультет комп’ютерних наук у Могилянці. Він виявився перспективним, тому вирішили подати проект на Всеукраїнському фестивалі інновацій у Києві. Також нещодавно представники стартапу взяли участь у зустріч Polish-Ukrainian Start Up Bridge, яка проходила в Києві.

Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …