Стартап ЧНУ ім. Петра Могили «HomeMappy» взяв участь у міжнародній конференції KYIV TECH HUB

Передові стартапи українських ЗВО долучилися до міжнародної конференції KYIV TECH HUB, що відбулася 3 жовтня у місті Київ. Участь у KYIV TECH HUB взяли й цьогорічні фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, серед яких команда Чорноморського національного університету імені Петра Могили, представлена студентами спеціальності комп’ютерна інженерія Іриною Симаковою та Артемом Шевченком . Команда демонструвала додаток «HomeMappy». Він допоможе людям з вадами зору або інвалідністю легше знаходити потрібні речі в приміщеннях. Використовуючи камеру на пристрої, цей додаток розпізнає предмети та через голосовий супровід орієнтує власника в просторі.

Зараз додаток працює за допомогою людей, але у майбутньому він буде працювати лише на штучному інтелекті. «HomeMappy» передає оператору, що треба знайти, оператор знаходить предмет і натискає на нього, а далі додаток самостійно скеровує людину. В майбутньому штучний інтелект буде обробляти інформацію і передавати цей сигнал. До речі, «HomeMappy» має ще сповіщати, коли предмет гострий або гарячий, тобто попереджати про небезпеку. Ідея створити такий додаток виникла у Ірини Сімакової. Дівчина живе з бабусею, яка швидко втратила зір і тепер щодня нервує, коли не може щось знайти. До того ж вона шукає руками та часто шкодить собі.

Ірина розповідає: «У мене виникла ідея, чому б не зробити щось на кшталт GPS, але для предметів у домі, щоб бабуся могла швидше знаходити необхідне. Оскільки люди похилого віку зазвичай бояться технологій, то програма мала бути простою у використанні».

Спочатку стартап «HomeMappy» представили на конкурсі, який організував факультет комп’ютерних наук у Могилянці. Він виявився перспективним, тому вирішили подати проект на Всеукраїнському фестивалі інновацій у Києві. Також нещодавно представники стартапу взяли участь у зустріч Polish-Ukrainian Start Up Bridge, яка проходила в Києві.