«Спокуслива» виставка в галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили

28 листопада у галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили відкрилась виставка творчого об’єднання «Спокуса» на честь його 25-річчя під назвою «Спокуса. Вибране». Виставка є колективною, вона об’єднує роботи різноманітних художників України. За роки існування «Спокуса» об’єднала більше як 500 кращих українських та закордонних митців, було проведено 55 виставок.

Зі словами: «Я не брехав, коли говорив, що буду щасливий бачити вас тут. І ось – я дійсно щасливий!», відкрив виставку засновник творчого об’єднання «Спокуса» Олександр Ус. Він також відмітив, що якби йому запропонували бажання обрати будь-яке місце для своєї виставки, то це безперечно була б галерея мистецтва ЧНУ імені Петра Могили, де «Спокусі» завжди комфортно. «Спокусу. Вибране» називає «гарним смаком сучасного живопису».

Це не перший вернісаж творчого об’єднання у стінах Могилянки, тому атмосфера трималася досить затишна та тепла. З привітальним словом виступив і ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, зазначивши, що картини пробуджують в людях естетичну сторону, під їх впливом змінюється настрій і в голову приходять тільки добрі думки, а студенти і вчителі заряджаються потужною світлою енергетикою.

Свої побажання натхнення митцям висловила професор кафедри української філології, теорії та історії літератури Інституту філології ЧНУ імена Петра Могили, доктор філологічних наук Ірина Даниленко. «Дякую вам, що «Спокуса» не втомлюється спокушати нас» – зазначила пані Ірина.

Олександр Ус не тільки керівник «Спокуси», але й відомий Миколаївський митець, фотохудожник. Експозиція містила також його фотороботи. Світлині пана Олександра повністю присвячені Миколаєву.

В планах «Спокуси» започаткувати перший на півдні України «Аукційний будинок». Керівник об’єднання Олександр Ус говорить про цей проєкт: «Аукційний будинок — це як інструмент подальшого руху художника до людей. Якщо цього не має, то художник все одно залишається в якійсь системі координат – він отримує задоволення, він щось малює, він працює – але дуже хотілось би щоб художник працював не тільки для свого задоволення, але й мав змогу поділитися зі своїми картинами з іншими. Ось як ми робимо це на виставці».

Загалом, в експозиції «Спокуса. Вибране» 40 робіт 17 кращих художників України. На стінах виставкової зали розмістилися пейзажі, марина, акварель, графіка і багато інших – картини на будь-який смак.

На запитання «Що надихає та мотивує?» пан Олександр відповів, що це «роботи художників, що знаходяться в експозиції виставки. Вони цікаві, глибокі, щирі, не схожі ні на кого люди, які надихають своїм спілкуванням та роботами. Надихає допомога таким людям мистецтва, які можуть просто заблукати у місті, в якому вже були понад десять раз, як от художник, що наразі присутній». Такими слова Олександр Ус згадав свого друга-художника з Одеси Анатолія Кравченко, який поділився цікавими, розважливими історіями із виставкового досвіду по Україні та із закордону з гостями виставки.

Творчий вечір відвідали викладачі та студенти університету, пошановувачі мистецтва та друзі-художники «Спокуси». Виставка триватиме у виставковій залі ЧНУ імені Петра Могили ще протягом місяця, тому кожен може встигнути піддатися спокусі.