Спільнота ЧНУ імені Петра Могили доєднались до написання радіодиктанту національної єдності

27 жовтня 2023 року спільнота ЧНУ імені Петра Могили зібралася у приміщенні Вченої ради для написання радіодиктанту національної єдності.

Організатором заходу став колектив факультету філології університету. До спільного написання долучилися не лише здобувачі вищої освіти, а й адміністрація університету та факультету зокрема, викладачі та співробітники різних структурних підрозділів.

Ті співробітники, та студенти що не мали змогу долучитись до написання диктанту у Вченій раді університету, приєднались до зум-конференцій зі своїх кабінетів та аудиторій, і заохотили до цього студентів.

Деякі студенти-філологи долучилися до написання радіодиктанту з приміщення Центральної міської бібліотеки імені М.Кропивницького.

День української писемності та мови є загальноукраїнським святом, що нагадує всім українцям про необхідність розвитку української мови, та традиційно відзначаться 9 листопада.

Проте з цього року, згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, День української писемності та мови переноситься на 27 жовтня. Метою цього свята є пропагування грамотності, підтримка та розвиток державної мови, а також виховання високої мовної культури.

Авторкою тексту для радіодиктанту національної єдності-2023 є поетеса та перекладачка Катерина Калитко. А читав диктант актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша в популярному фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.

Тож сьогодні кожен представник Чорноморського національного університету Петра Могили долучився до радіодиктанту та посилив почуття національної єдності!