Сlimate emergency: Оксфордський словник назвав слово року


Оксфордський словник – це найвпливовіший академічний словник у світі, який видається університетом Оксфордом. Кожного року вони складають рейтинг найбільш вживаних слів та поповнюють видання новими.

Словом 2019 року за версією Оксфордського словника стала фраза «climate emergency», в перекладі українською «надзвичайна кліматична ситуація». Використання цієї фрази різко зросло протягом поточного року і до вересня її шукали більш ніж у 100 разів частіше, ніж минулого року. Про це повідомляють на сайті словника.

У словнику зафіксоване таке визначення «надзвичайної кліматичної ситуації»: «ситуація, в якій потрібно терміново вжити заходів для зменшення або припинення зміни клімату та уникнення потенційно незворотної шкоди навколишньому середовищу внаслідок цього». Експерти з кліматичних питань відзначають, що дійсно останні роки стали найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень, що значною мірою впливають на зміни клімату у майбутньому та екологію планети.

ЧНУ імені Петра Могили, як і багато інших освітніх закладів, яким небайдужі питання здорової планети, займаються еколого-просвітницькою діяльністю, яка має допомогти студентам та школярам усвідомити важливість охорони довкілля на місцевому регіональному та глобальному рівнях за допомогою «Школи юного еколога», беруть участь у воркшопах, флешмобах та інших екологічних проєктах. Подібні заходи діють на базі кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили.

Серед останніх важливих та цікавих проєктів, в яких залучені не тільки студенти, а й викладачі є Проєкт Програми ЕРАЗМУС+ Жана Моне Модуль «Кращі Європейські практики з водної безпеки задля досягнення цілей сталого розвитку». Напрям цього захожу має на меті популяризацію кращих європейських практик з водної безпеки та охорони довкілля за умов євроінтеграції України.

Нашій планеті також хочеться жити та дихати чистим, свіжим повітрям, тому підтримуйте та долучайтесь до екологічних проєктів. Або хоча б власними силами, особисто будьте уважними до довкілля та поважайте його.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …