Сімнадцятиріччя сучасного Європейського Союзу


Сімнадцять років тому 1 листопада набув чинності Маастрихтський договір, згідно з яким діяльність Євроспільноти відбувається в такому вигляді, яку ми знаємо на сьогодні. Європейський Союз є економічним та політичним союзом, що об’єднує держави-члени, розташовані в Європі. Проте Європейській Співдружності набагато більше років – свій початок бере від утворення у 1957 році Європейської спільноти вугілля та сталі й Європейської економічної спільноти. Тоді Союз складався лише із шести країн, а вже на сьогодні – 28 незалежних країн.

Одним з основних і надійних джерел відомостей про Європейський Союз є Інформаційні центри ЄС. На базі ЧНУ ім. Петра Могили також діє такий центр. Його було відкрито 26 вересня 2014 року за участі Посла Яна Томбінського, прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давіда Стуліка та Ірини Стаднійчук. Протягом п’яти років центр залучає молодь до різних заходів, у яких вони мають змогу дізнатися про історію, діяльність ЄС. Для цікавого сприйняття інформації учасникам пропонується брати участь у тематичних тренінгах, дискусіях та іграх.

Подібні заходи допомагають не тільки розширити свої знання в галузі ЄС, але й зануритися у певну атмосферу діяльності роботи Євроспільноти. Також є гарною нагодою для молоді пізнати та поширити європейські цінності в нашій країні.

 

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …