Що зміниться в Умовах вступу 2022 року?

Найближчим часом набудуть чинності Умови прийому на навчання до вишів у 2022. Для абітурієнтів 2022 року відбудеться низка змін, про це повідомили в МОН 30 листопада 2021 року.

Відповідно до документа, наступного року основний етап вступної кампанії планується провести у звичні для вступників та закладів терміни – в липні 2022 року.

В Умов прийому вступників наступного року є такі зміни:

• розширення можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти;
  • удосконалення розподілу обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;
  • зменшення переліку паперових копій документів, які подають в паперовій формі вступники. Наприклад, тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО);
  • єдине фахове вступне випробування в магістратуру тепер заплановано і для низки спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;
  • зміна переліку обов’язкових предметів для деяких спеціальностей. Так, буде посилена роль математики під час вступу до ЗВО, а в предметах для вступу на медичні спеціальності другим предметом можна буде обрати математику або хімію, а третім – фізику або біологію;
  • для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування можна використовувати результати інтегрованого іспиту КРОК-М (якщо вони його складали).

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудеться з травня по червень. Також зазнали змін деякі тести ЗНО-2022. Наприклад, тест профільного рівня ЗНО з математики міститиме 32 завдання замість 34, а час на виконання тексту коротили з 210 до 180 хвилин. Тест з хімії теж міститиме на два завдання менше, а час виконання скоротили на 30 хв і тепер він становить 150 хв.

Нагадуємо, що ЧНУ імені Петра Могили проводить підготовчі курси з поглибленого вивчення предметів шкільної програми. На них ви можете вдосконалити свої знання для кращого складання ЗНО. Університет надає якісну підготовку за 9 предметами:

• українська мова;
  • українська література;
  • англійська мова;
  • математика;
  • історія України;
  • географія;
  • біологія;
  • хімія;
  • фізика.

Ви можете пройти курси, тривалістю 7 місяців або записатись в групу-інтенсив, навчання якої складає 3 місяці.

Для того, аби записатися в групу, потрібно уточнити у Підготовчому відділенні (телефоном, особистим візитом або шляхом заповнення заяви-анкети), чи можете ви приєднатися до уже наявної групи, чи варто записатись у групу для проходження коротшого курсу (інтенсивну) з певного предмету.

На сьогодні на підготовчих курсах ЧНУ імені Петра Могили навчаються близько 100 осіб. Заняття проходять в офлайн-режимі з дотриманням усіх санітарно-епідемічних норм.

Підготовчі курси допоможуть вам систематизувати знання зі шкільних предметів, потренуватися у проходженні тестувань і підготуватися до успішного складання ЗНО-2022.

Як зареєструватися?

Подати заяву на електронні курси можна двома способами:

• особисто, звернувшись у кабінет107 за адресою: м. Миколаїв, вул. 68 Десантників №10 (Головний корпус, «Підготовче відділення»), телефон: (0512) 76-55-60. До університету можна доїхати маршрутними таксі № 2, 40, 44, 81, 82; тролейбусом № 6 до зупинки «вул. Акіма».
  • онлайн, заповнивши анкету за посиланням.