Що думає молодь про сучасну освіту та майбутню професію

Щоб дізнатися, що молоді українці думають про майбутнє роботи та сучасну освіту, було проведено дослідження серед людей 14-35 років.

В анонімному опитуванні взяли участь 1227 людей – від школярів до професорів та докторів наук.

Поділимося результатами дослідження.

Українці вважають, що відкриті онлайн-курси є найбільш доступним шляхом здобуття освіти. Так проголосували 55 % учасників опитування.

Майже половина (49 %) опитаних обрали проходження короткострокових практичних тренінгів на базі університетів, інша частина (47 %) – менторство від фахівців певної галузі.

Також молодь, хоч і розуміє важливість самоосвіти, проте вважає, що вона не здатна в майбутньому замінити навчання в закладах вищої освіти. 11 % опитаних не вбачають користі від здобуття вищої освіти, однак 55 % учасників дослідження розглядають отримані знання корисними в подальшій роботі.

Що мають робити студенти в університеті, щоб це було корисно їм в майбутньому? На думку студентів, що брали участь в опитуванні, ЗВО мають розвивати критичне мислення та надавати практичні навички робот за спеціальностями, допомагати здобувачам освіти розвиватися в кар’єрному напрямку. Практичним інструментами можуть бути дебати, моделювання ситуацій з реального професійного життя, навчання на основі кейсів, проєктна командна діяльність, менторство, креативні завдання та створення власних продуктів, ігрові формати зустрічей.