“Щасливо виснажена”: студентка факультету політичних наук Асіє Аблятіпова про участь у міжнародній програмі “Erasmus+ Lunar ESC 17 East Side Urban Regeneration” в інтерв`ю журналістам медіацентру

Студентка-міжнародниця факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили Асіє Аблятіпова взяла участь у міжнародній програмі «Erasmus+ Lunar ESC 17 East Side Urban Regeneration».
Тривала програма 2 тижня – з 27 серпня до 11 вересня 2023 року. Протягом цього часу учасники є волонтерами, які покращують навколишнє середовище заради кращого майбутнього суспільства.

Проєкт організований трьома італійськими організаціями: VeSpe – Verde Speranza, NoiEurope i TerradiConfine у співробітництві з Lunaria, і мав на меті покращення зелених зон, розташованих на набережній району Сан-Джованні-а-Тедуччо.

Для цього волонтери брали участь у таких заходах:
– прибирання, щоб «позбавити» набережні від сміття;
– відновлення зелених зон на набережній району «Сан-Джованні-а-Тедуччо» у Неаполі.
– роботи з садівництва, спрямовані на оновлення та прикрашання набережних зелених насаджень у районі Сент-Джонс, зокрема ремонт наявних плантаторів;
– установлення вказівників із позитивними повідомленнями про навколишнє середовище та забороною викидання відходів.
«Окрім основної офіційної частини, для учасників організовували дні так, щоб учасники також могли брати участь у міжкультурних заходах, щоб познайомитися один з одним і весело провести час разом», – говорить Асіє.

Я завбачливо взяла із собою футболку «I love Ukraine» і носила її під час роботи за кожної можливості».
«Мотивація до подорожі в мене була максимально проста: мені захотілося зробити щось корисне своїми руками й перевірити, чи два роки університету й нескінченна всепоглинаюча теорія міжнародних відносин поглинула й мою природну здатність до ручної праці», – каже дівчина.
Асіє, як справжні патріотка, узяла завчасно з собою футболку «I love Ukraine», яку одягала чи не щодня.

Обов’язковим елементом будь-якої академічної чи соціальної програми є враження студентів, власне, якими й поділилася з нами Асіє:
«За час програми в відвідала 5 міст, змінила колір шкіри на декілька тонів темніше, подовжила собі життя на декілька років завдяки нескінченній кількості сміху і повернулася додому. Щасливо виснажена.
Дякую, NGO UForum! Ci vediamo Italia!»