Серія Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри» триває

31 січня 2024 року протягом зустрічі учасники міждисциплінарних студій обговорили тему «Стратегії екологічної політики ЄС», зокрема такі питання:

• Програма ООН з навколишнього середовища,
  • конференції ООН зі зміни клімату, відносини ЄС та США з екологічних питань,
  • Дорожня карта участі України в Європейському зеленому курсі.

Протягом зустрічі лектори визначили основні напрями діяльності ЮНЕП, основні ініціативи України на 28-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН щодо зміни клімату (СОР 28). Також учасники дізнались про вагомості для України питань зміни клімату та зеленого відновлення.

Крім цього протягом зустрічі були проаналізовані шляхи співпраці Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки у питаннях енергетики та сталого розвитку. Велику увагу спікери приділили також розробці Україною та ЄС Дорожньої карти участі України у Європейському зеленому курсі (ЄЗК).

Викладач кафедри екології Вадим Чвир підсумував, що ЄЗК у середньостроковій перспективі матиме надзвичайно великий вплив на економічне і соціальне життя в Україні. Основний акцент необхідно робити на потребі забезпечити справедливий перехід до низьковуглецевої енергетики та економіки, уникнути негативних соціальних наслідків (скорочення зайнятості, доходів) і сприяти сталому економічному розвитку.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з відео-лекцією за посиланням!