Розвиток освітньої сфери, нова перспективна співпраця з австрійськими колегами: ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко долучився до обговорення

Сучасне життя спонукає до постійного розвитку та самовдосконалення. Цей тренд не оминув і сферу освіти, зокрема систему вищої школи. Кожен університет володіє унікальними рисами, цінністю та потенціалом, але для його повноцінного розквіту необхідна співпраця з вітчизняними та закордонними партнерами, які поділяють спільні цілі та прагнення.

Саме задля налагодження співпраці та пошуку нових ідей відбулася зустріч між ректорами провідних ЗВО України та Австрії «Перспективи розвитку співпраці в галузі вищої освіти між Україною та Австрією», куди запросили ректора Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леоніда Клименка.

До обговорення долучилися представники міністерства освіти і науки України (зокрема заступник міністра Михайло Винницький), представники  Національного Еразмус+ офісу в Україні (директорка офісу Світлана Шитікова), ректори провідних університетів України (Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, серед яких делегатами стали два колишніх міністри освіти – Станіслав Ніколаєнко та Лілія Гриневич), а також представники провідних університетів прифронтової зони – Маріупольського державного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізького національного університету та Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Австрію представляли Арад Бенкьо, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні, Якоб Каліче, виконавчий директор Австрійського агентства з питань освіти та інтернаціоналізації — OeAD, Ельмар Піхль, керівник відділу роботи з університетами та фаховими вищими школами (Федеральне міністерство освіти, науки і досліджень Республіки Австрія).

На зустрічах обговорювалися питання доцільності щільної співпраці між вітчизняними університетами, урядами Австрії й України, адже кожна зі сторін зацікавлена в розвитку власного потенціалу, пошуку однодумців та партнерів. Зустріч відбулася у форматі обміну інформацією та досвідом, протягом якої визначалися аспекти розвитку ЗВО, академічної мобільності студентів та викладачів, технічного та наукового співробітництва, а також покращення медичного напрямку підготовки.

Медична підготовка наразі є важливим елементом системи вищої освіти, тому до зустрічі долучилися ректори провідних медичних університетів Австрії, щоб обговорити питання підготовки медичного персоналу вищого рівня в Україні.

Досить знаково та показово, що в обговоренні брали участь очільники тих університетів України, де готують медиків, але які не підпорядковуються міністерству охорони здоров’я, до таких належать Ужгородський національний університет, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та ЧНУ імені Петра Могили.

Зауважимо, що в червні у Відні відбудеться наступна зустріч, де відповідні університети та інстанції підпишуть угоди про співпрацю, а також розроблять конкретний план заходів з розвитку співробітництва.

Витрати на організацію зустрічей взяв на себе Еразмус+ офіс.

Ми дякуємо за запрошення на важливі зустрічі, які є необидними в системі розвитку спільних проєктів та ідей!