Розраховуємо середній бал додатка до свідоцтва про середню освіту


До того, як подати заяву на вступ до обраного закладу вищої освіти, вступнику необхідно порахувати середній бал додатка до свідоцтва про середню освіту.

Коли середній бал уже вказаний у свідоцтві, його потрібно перевірити, бо трапляються випадки, коли він вказаний неправильно. У цьому випадку, документ про середню освіту є дійсним, але середній бал потрібно перерахувати та подати правильне значення.

Середній бал обчислюється за 12 – бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених в додатку до свідоцтва оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)/зараховано», а також факультативи в загальну кількість не враховуються.

Якщо додаток до документа про повну загальну середню освіту відсутній з об’єктивних причин, його середній бал  у 12 – бальній шкалі вважається таким, що дорівнює «2».

При поданні заяви в електронному вигляді, в особистому е – кабінеті, вступник зазначає середній бал у 12 – бальній шкалі. Переведення у 200 – бальну шкалу система здійснить автоматично. Якщо після внесення середнього балу в  е – кабінет вступник виявить помилку в розрахунку, він може самостійно її виправити до подання першої заяви.

Правильність обчислення перевірятимуть приймальні комісії закладів вищої освіти.

Для випускників минулих років оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином:

  • «3» відповідає «6»,
  • «4» відповідає «9»,
  • «5» відповідає «12».

Перевіряйте свої розрахунки середнього балу додатку до свідоцтва про середню освіту за допомогою калькулятора, який за посиланням знаходиться у розділі «Інформація для вступника» => «Інформаційні матеріали».

Джерело

фото.jpg

 

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут